کد خبر: 319318
۰
۰
نسخه چاپی

برنامه های دهه کرامت از طریق شبکه های اجتماعی هم پخش می‌شود

به گزارش قم پرس، حجت الاسلام محسن بذرگری دبیر ستاد مناسبت های ویژه آستان قدس رضوی درباره برنامه های آستان قدس رضوی در روزهای پایانی دهه کرامت و شب ولادت امام رضا (ع) گفت: امسال حضور زائران را کمتر از قبل داریم اما در شهر شور و شوق این دهه وجود دارد و شهر مشهد چراغانی شده است.در سال جاری حدود ۳۰ کاروان به محلات مختلف شهر مشهد رفتند.

بذرگری درباره برنامه های آستان قدس رضوی در حرم امام رضا (ع) گفت: در حرم مطهر برنامه شکوه رضوان در حال برگزاری است، این برنامه بستر اصلی اش از طریق رسانه هاست که در شب ولادت از قبل نماز تا بعد از اقاماه آن ادامه خواهد داشت.همچنین امسال یک پویش ویژه خواهیم داشت که برای آن سخنرانی حجت الاسلام شهاب مرادی در شب میلاد امام رضا (ع) انجام می شود. این پویشی را هم به صورت سراسری دنبال خواهیم کرد، نام این پویش «سلام بر امام» است.

وی با اشاره به اینکه قرائت زیارت امین در راستای یکی از برنامه پویش سلام بر امام است یکی از اهداف این پویش را یادکردن شهید قاسم سلیمانی عنوان کرد.

بذرگری درباره برنامه های کشوری مجموعه آستان قدس رضوی گفت: ویژه برنامه هایی را هم در کشور داریم، که با حضور پرچم امام رضا در اماکن مختلف دنبال می شود. به همین منظور کاروان های «زیر سایه خورشید» به همراه پرچم بارگاه امام رضا (ع) در مجموعه کارخانجات تولید کننده کالای ایرانی حضور پیدا می کنند و از آنها تکریم خواهند کرد.

دبیر ستاد مناسبت های ویژه آستان قدس رضوی تصریح کرد: برنامه های دهه کرامت ضمن پخش شدن از طریق صداوسیما از طریق شبکه های اجتماعی هم به صورت زنده پخش می شود. [برنامه هایی که توسط آستان قدس رضوی در حرم امام رضا (ع) اجرا می شود و برای رعایت شرایط کرونایی وکمی امکان حضور افراد در حرم امام (ع) این برنامه از طریق شبکه های اجتماعی پخش می شود.]

در بخش دیگری مجید خداوردی از خادمان حرم امام رضا (ع) هم در برنامه صبح گفت و گو گفت: امسال با تدابیری که اندیشیده شده است با وجود شرایط بیماری کرونا، زائران به ویژه مشهدی ها وارد صحن ها می شوند و ابراز اردات می کنند.

وی در بخش دیگری امام رضا (ع) را با کرامت توصیف کرد و حکایت غلام و اربابی را نقل کرد که در آن حاجت غلام با یک دعای قلبی و درخواست از امام رضا (ع) برآورده شد و اربابش او را بالای سر مزار امام هشتم آزاد کرد و برای ازدواج و تشکیل زندگی غلام کمکش کرد.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید