کد خبر: 319344
۰
۰
نسخه چاپی

۱۴۱ بیمار جدید کرونا در کردستان شناسایی شدند

به گزارش قم پرس فرزین رضاعی ظهر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌ها، آخرین آمار ابتلاء به ویروس کرونا در استان کردستان تا ظهر امروز چهارشنبه را ارائه کرد.

وی با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان کردستان، بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۱۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان، افزود: در بیمارستان توحید سنندج ۱۹۵ نفر، بعثت سنندج ۳۸ نفر، کوثر سنندج ۱۰۲ نفر، امام خمینی سقز ۴۳ نفر، بوعلی مریوان ۱۷ نفر، فجر مریوان ۳۶ نفر، شهید بهشتی قروه ۱۸ نفر، امام حسین بیجار ۹ نفر، بیمارستان سینای کامیاران ۲۰ نفر، بیمارستان امام خمینی (ره) در دیواندره ۱۴ نفر، صلاح‌الدین بانه ۲ نفر، بیمارستان شهدا در دهگلان هشت نفر، شهید چمران در سروآباد سه نفر و در بیمارستان رازی بانه ۱۶ نفر بستری هستند.

رضاعی عنوان کرد: اکنون ۷۸ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان در بخش ویژه (آی. سی.یو) بستری هستند.

وی آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۳۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۶۱ نفر در سقز، ۹۸ نفر در سنندج، ۲۳ نفر در قروه، ۲۷ نفر در بانه، در مریوان ۱۶ نفر، ۲۳ نفر در بیجار، ۲۸ نفر در کامیاران، ۱۸ نفر در دیواندره و ۶ نفر در دهگلان جان باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان این استان، اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینه را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید