کد خبر: 321427
۰
۰
نسخه چاپی

فعالیت ورزش پهلوانی قم تنها به یک زورخانه محدودشده است

امیر فردین روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بابیان اینکه شیوع بیماری کرونا در عمل تمام فعالیت‌های ورزشی را تعطیل کرده است، افزود: به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تمام تماشاگران و ورزشکاران این رشته ورزشی ملزم به استفاده از ماسک شدند.

وی نداشتن محدودیت سنی را ازجمله ویژگی‌های این رشته ورزشی دانست و تاکید کرد: در این رشته ورزشی برخی پیشکسوتان که بیش از ۹۰ سال سن دارند در گود زورخانه همراه با کودکان، نوجوانان و جوانان ورزش می‌کنند که با شیوع این بیماری، به‌منظور رعایت مسائل بهداشتی با هماهنگی انجام‌شده از حضور پیشکسوتان و کودکان کاسته شد.

رییس هیات ورزشی پهلوانی و زورخانه‌ای قم ادامه داد: هم‌اکنون ورزشکارانی که در گود زورخانه مشغول ورزش هستند نسبت به‌پیش از شیوع کرونا کاهش بسیار چشمگیری داشته‌اند.

فردین تاکید کرد: تمام مسائل بهداشتی ازجمله فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در تنها زورخانه فعال موجود در قم با جدیت دنبال می‌شود به‌گونه‌ای که علاوه بر ورزشکاران، تماشاگران نیز ملزم به استفاده از ماسک شده‌اند.

وی گفت: اولویت حضور نیافتن تماشاگر در زورخانه است ولی در صورت حضور، رعایت ‌فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک توسط آن‌ها الزامی است.

فردین با اشاره به اجرای پویش «ورزش در خانه» توسط ورزشکاران این رشته افزود: در این پویش ورزشکاران استان از فعالیت ورزشی خود کلیپ‌های کوتاه یک‌دقیقه‌ای ضبط می‌کنند و این کلیپ‌ها در فضای مجازی منتشر شد.

زورخانه‌های شهید فهمیده، علی‌اکبر، حضرت ابوالفضل(ع)، فرهنگیان، پوریای ولی، شهیدان سیلمانیان، ندامتگاه لنگرود و فرودگاه قم هشت زورخانه موجود در استان است. از این تعداد هفت زورخانه فعال است و یک زورخانه که در منطقه شهر فرودگاهی قم واقع است، به دلیل مشکل‌های پیرامون احداث این فرودگاه، متوقف‌شده است.

هم‌اکنون بیش از ۷۴۰ ورزشکار در سطوح مختلف، ۱۸ مربی و ۲۵ مرشد در زورخانه‌های قم مشغول فعالیت هستند ضمن اینکه مشخصات بیش از ۱۵ هزار باستانی‌کار از رده سنی نونهالان تا بزرگ‌سالان ۳۱ استان جمع‌آوری و در سامانه فدراسیون ثبت‌شده است.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید