کد خبر: 321460
۰
۰
نسخه چاپی

فعالیت مدارس قم بر مبنای آموزش مجازی است

بهرام سرمست روز شنبه در پایان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: مگر اینکه تا موعد تعیین شده برای آغاز به کار مدارس در قم گشایشی حاصل و وضعیت این استان سفید شود.

وی درعین حال گفت: با این وضعیتی که داریم‌ احتمال تحقق این امر بعید است.

وی همچنین با اشاره به وضعیت نارنجی قم خاطرنشان کرد: برای وارد نشدن به وضعیت قرمز نیاز داریم که مسائل بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنیم.

سرمست با اذعان به اینکه طبق گزارش های ارائه شده در جلسه فوق روند شیوع کرونا در کل کشور صعودی است، افزود: ۱۰ استان نیز در مرحله کنترل هستند و شیب افرایش آنها کُند شده است.

استاندار قم همچنین برخی از تصمیم‌های گرفته شده در جلسه مذکور را مورد توجه قرار داد و گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مدارس در شهرستان های سفید از ۱۵ شهریور ماه آغاز و کادر آموزشی نیز باید در محل کارشان حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: برای شهرهای متوسط و غیر قرمز نیز تصمیم ها برای‌ برگزاری کلاس های درس به صورت غیر حضوری گرفته شد.

سرمست یادآور شد: با رعایت موضوع تعطیل نشدن پنجشنبه ها و همچنین تدابیری که اعلام خواهد شد، تصمیم برای آموزش در شهرهای قرمز به شیوه غیر حضوری است که جزئیات آن را پس از دریافت از سوی ستاد ملی از طریق ستاد استانی به اداره کل آموزش و پرورش استان اعلام خواهیم کرد.

وی گفت: در این جلسه مقرر شد کلیه دانشجویانی که امکان حضور در شهر محل سکونت خود را دارند، برای به حداقل رساندن آمد و شدها و سکونتگاه های خوابگاهی در دانشگاه شهر محل اقامتشان میهمان شوند.

استاندار قم تصریح کرد: در مورد برپایی عزاداری های ماه محرم و صفر نیز مقرر شد کمیته امنیتی انتظامی با همفکری وزارتخانه های بهداشت و کشور به گونه ای برنامه ریزی کنند، که هم عزاداری باشد و هم متولیان برگزاری به حفظ سلامت عزاداران و رعایت پروتکل های بهداشتی متعهد شوند.

وی افزود: با سخنانی که رهبر انقلاب فرمودند انتظار است دست به دست هم بدهیم و یک الگوی شایسته ای از مدیدیت کرونا را در جهان به نمایش بگذاریم چرا که در کنار رعایت شعائر مذهبی حفط جان و سلامتی مردم و اینکه حتی یک فرد نیز بیمار نشود بسیار اهمیت دارد.

استاندار قم همچنین با بیان اینکه هنوز خبری در خصوص کشف واکسن کرونا نیامده است، گفت: تا زمان آمدن واکسن این بیماری تصمیم های ستاد ملی و وزارت بهداشت مبنای تصمیم هایی است که در آینده در رابطه با بازگشایی ها گرفته خواهد شد، و اصل بر این است که تصمیم هایی که در ستاد ملی بواسطه نظرهای متخصصان گرفته شده همچنان به قوت خود باقی بماند، مگر اینکه واکسن کشف شود و شرایط تغییر کند.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید