کد خبر: 321521
۰
۰
نسخه چاپی

مسئولیت پذیری عموم مردم برای پشت سر گذاشتن پیک کرونا نیاز است

به گزارش قم پرس قاسم جان بابایی ظهر روز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار کرد: طبق بررسی‌ها و ارزیابی‌های انجام شده در استان‌هایی مثل کردستان، کرمانشاه و خوزستان با کاهش ابتلا به کرونا در این مناطق روبرو هستیم.

وی با اشاره به اینکه تداوم مسئولیت پذیری عموم مردم و مسئولان برای پشت سرگذاشتن پیک ابتلا به کرونا ضروری است، افزود: پنج ماه اخیر به شدت فشار کاری زیادی را تحمل کردیم و تمام تلاش مجموعه وزارت بهداشت این است که این بیماری کنترل شود.

جان بابایی عنوان کرد: عموم مردم در ایام ماه مبارک رمضان و ابتدای خردادماه مسائل بهداشتی را جدی گرفتند و همین عامل باعث کاهش موارد ابتلا و فوتی شد.

وی ادامه داد: بعد از ماه رمضان بیماری کرونا جدی نگرفته شد و بعضی از استان‌های مثل خوزستان به صورت وضعیت قرمز درآمد و میزان مرگ و میر، رشد صعودی پیدا کرد.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه اما هم اکنون شرایط بهتر است، گفت: هرچقدر حساسیت مردم نسبت به خطر کرونا کاهش یابد با شیوع بیشتر و بروز فاجعه انسانی مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به وضعیت استان ایلام در بحث کرونا، گفت: امیدواریم حساسیت مقابله با کرونا در استان ایلام از بین نرود چراکه ایلام زیر ساخت مناسبی درمانی ندارد و از لحاظ زیر ساختی عقب‌تر از استان‌های دیگر است.

جان بابایی افزود: تا کنون هیچ درمان قطعی برای این ویروس پیدا نشده و داروها و درمان‌ها تنها موضوعات کمکی برای طی شدن روال بیماری است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید