کد خبر: 324777
۰
۰
نسخه چاپی

تدوین سند مقابله با اسلام‌هراسی براساس اصول مواجه جریان کفروایمان

به گزارش قم پرس حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی صبح یکشنبه در نشست جامعه قرآنی استان قم که به منظور محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد، توهین و جسارت به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) را اقدامی برنامه‌ریزی شده دانست و اظهار کرد: سند جامع مقابله با اسلام هراسی و قرآن سوزی با بیش از ۱۰۰ راهبرد و راهکار در شورای توسعه فرهنگ قرآنی تدوین شده که تمام سازوکارهای مواجهه با این اقدامات را پیش بینی کرده است.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور با اشاره به اینکه کار تدوین این سند پس از دو سال تلاش به پایان رسیده و به زودی در شورای مرکزی مطرح می‌شود، گفت: اگرچه اهانت به پیامبر اسلام (ص) سابقه دیرینه دارد ولی اقداماتی که در دوره اخیر صورت می‌گیرد کاملاً برنامه‌ریزی شده و بر اساس اصولی است که در مواجهه دو جریان کفر و ایمان طراحی شده است.

وی افزود: جهان غرب از یک سو در مواجهه منطقی با اسلام ناب ناتوان است و از سوی دیگر رشد سریع و پربرکت اسلام در سراسر جهان آن‌ها را کلافه کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در ادامه با بیان اینکه آن‌هایی که در اتاق‌های فکر، طراحی می‌کنند اگر این بستر را رها کنند در آینده نزدیک با پیوستن حجم عظیمی از مردم غرب به اسلام ناب مواجه خواهند بود، گفت: دشمن در راستای بدنام کردن اصل اسلام، اسلام وهابی با مدل قرائت عربستان سعودی که نماد آن داعش است را به عنوان اسلام ترویج می‌کنند یا اسلام متجدد از نوع اسلام ترکیه که تحریف شده است و هیچ خاصیتی در مقابله با نظام سلطه ندارد را رواج می‌دهند. در حالی که روح حقیقی اسلام در این دو نوع اسلام وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام (ص) نقطه اصلی و طلایی اسلام هستند، گفت: پیامبر هراسی، اسلام هراسی، شیعه هراسی و ایران هراسی از مهم‌ترین راهبردهای جریان غرب است. بنابراین در مقابل جریان کفر و نفاق باید استقامت و صبر فردی و اجتماعی داشت و از تمام ظرفیت‌های جامعه اسلامی برای مقابله عظیم با کفر استفاده کرد.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید