کد خبر: 324951
۰
۰
نسخه چاپی

۷۴۰۰ میلیارد ریال طرح شهری در قم افتتاح شد

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی شهرداری قم سید مرتضی سقائیان‌‎نژاد در آیین آغاز عملیات اجرایی و افتتاح هفت طرح بزرگ شهری قم به مناسبت هفته دفاع مقدس با اشاره به عملکرد شهرداری قم از ابتدای امسال اظهار داشت: این سومین مراسم افتتاح طرح در سال جاری است.

وی افزود: دهه کرامت امسال پنچ هزار میلیارد ریال طرح و در ایام هفته دولت نیز هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در اختیار مردم قم قرار گرفت، همچنین هفته دفاع مقدس هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

سقائیان‌‎نژاد با اشاره به اینکه این روند خدمت رسانی به تاسی از درس‌هایی است که از هفته دفاع مقدس آموخته‌ایم افزود: مدیریت جهادی مدیریتی است که در زمان نتوانستن بتواند کاری انجام دهد.

وی شرایط کشور از نظر اجرای طرح های عمرانی را سخت توصیف کرد و گفت: تغییر و تحولاتی که در قیمت‌ها رخ داده، پیشبرد طرح های عمرانی را با مشکل های بسیاری مواجه کرده است.

شهردار قم ادامه داد: قراردادهایی که با پیمانکاران داشته‌ایم دچار افزایش قیمت شده و با چنگ و دندان سعی می‌کنیم کاری کنیم تا طرح ها تعطیل نشود.

سقائیان‌‎نژاد با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری ۸۹۹ طرح در شهر قم به بهره برداری خواهد رسید گفت: این طرح ها ابعاد مختلفی از زندگی مردم از فرهنگ و نشاط شهری گرفته تا مسائل ترافیکی را در بر می‌گیرند.

وی همچنین به افتتاح باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: شهرداری قم ۲۵۰ میلیارد ریال در باغ موزه دفاع مقدس هزینه کرده است.

شهردار قم با اشاره به اینکه زمین این طرح را نیز شهرداری در اختیار بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قرار داده است اضافه کرد: هفته گذشته ۲۰ میلیارد ریال کمک برای پیشبرد بهتر طرح موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به تصویب شورای اسلامی شهر قم رسید و در آینده اگر مشکلی ایجاد شود باز هم کمک خواهیم کرد.

سقائیان‌‎نژاد با اشاره به افتتاح مرحله نخست باغ موزه دفاع مقدس گفت: این طرح محیط اطراف موزه را بسیار متحول کرده و فضا را برای حضور مردم و احیای فرهنگ ایثار و شهادت هموار می کند.

عملیات اجرایی باغ موزه دفاع مقدس قم ازسال ۱۳۹۰ به مساحت هشت هزار مترمربع آغاز شد.

وی با تاکید بر اینکه درس هایی که از هفته دفاع مقدس به جا مانده برای ما یک سرمایه ارزشمند است افزود: خاطره شهیدان درس های بسیار مهی برای جامعه ما و نسل جوان دارد و راه برون رفت بسیاری از مسائل در این خاطره‌ها وجود دارد.

سقائیان‌‎نژاد با اشاره به رونمایی از دومین کتاب خاطره های شهدای شهرداری قم ادامه داد: برای هر چهار شهید شهرداری قم کتاب خاطرات منتشر خواهد شد.

عملیات اجرایی طرح سرمایه‌گذاری احداث مجتمع تجاری، اقامتی و مسکونی در قم آغاز شد

مسئول امور سرمایه گذاری شهرداری قم از آغاز عملیات اجرای یک طرح تجاری مسکونی در بلوار پیامبر اعظم(ص) با مشارکت بخش خصوصی خبر داد و با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری برای توسعه قم، اظهار داشت: آیین آغاز عملیات اجرایی طرح تجاری مسکونی آزادگان در هفته دفاع مقدس به صورت غیر حضوری برگزار شد.

محمد رضا معرفت افزود: این مجتمع تجاری، اقامتی و مسکونی که با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی شکل می گیرد در بلوار پیامبر اعظم(ص) حدفاصل هنرستان و تقاطع فردوسی واقع شده است.

معرفت با اشاره به مساحت زیربنای ۱۴ هزار و ۶۰۰ متری این طرح ادامه داد: این مجتمع با ۲ هزار و ۱۱۸ متر مربع عرصه و در ۱۱ طبقه اجرایی می شود.

وی حجم سرمایه‌گذاری در این طرح را ۷۳۰ میلیارد ریال دانست و گفت: ۶۲ درصد سهم سرمایه‌‍گذار و ۳۸ درصد سهم مالک خواهد بود.

مسئول امور سرمایه گذاری شهرداری قم با اشاره اهداف این طرح خاطرنشان کرد: افزایش سرانه واحدهای مسکونی و تجاری، خدمت رسانی مناسب به زائران و مجاوران کریمه اهل بیت(س) و توسعه و تکمیل بدنه بلوار پیامبر اعظم(ص) از اهداف این طرح به شمار می آید.

معرفت بیان کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا، آیین آغاز عملیات اجرایی طرح فوق به صورت غیر حضوری و نمادین برگزار شد.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید