کد خبر: 326290
۰
۰
نسخه چاپی

واکسن چینی سینوواک ۶۰ دلار قیمت گذاری شد

به گزارش قم پرس به نقل از رویترز، یک شهر چینی به عنوان بخشی از یک برنامه ملی، واکسن کووید۱۹ آزمایشی «سینوواک بیوتک» را به کارگران و اقشار در معرض خطر بالا به بهای ۶۰ دلار تزریق می کند.

طبق بیانیه مرکز کنترل و پیشگیری شهر جیاشینگ( واقع در شرق چین) در وی چت، قیمت هر دوز واکسن بالقوه «کرونا وک» ۲۹.۷۵ دلار(۲۰۰ یوان) است. فرایند واکسیناسیون ۲ دوز از این واکسن به گروه هایی که در معرض خطر بالا قرار دارند از جمله پزشکان آغاز شده است.

مقامات چینی تاکنون جزئیات قیمت یک واکسن بالقوه کووید۱۹ را اعلام نکرده اند.این درحالی است که آخرین مرحله آزمایش بالینی واکسن های بالقوه چینی که از ماه جولای آغاز شده است.

هنوز مشخص نیست قیمت گذاری واکسن مذکور در شهر جیاشینگ با احتساب یارانه اعلام شده است یا خیر. شرکت سینوواک نیز به سوالات در این زمینه پاسخی نداده است.

سومین مرحله آزمایش بالینی واکسن کووید۱۹ بالقوه این شرکت هم اکنون در برزیل، اندونزی و ترکیه در حال انجام است و نتایج تحلیل میان مدت آن در ماه نوامبر منتشر می شود.

از سوی دیگر شرکت اندونزیایی« بیوفارما» که قراردادی برای تامین ۴۰ میلیون دوز با سینوواک امضا کرده است. به گفته این شرکت هزینه هر دوز واکسن پس از عرضه ۱۳.۶۰ دلار (۲۰۰ هزار روپیه) خواهد بود.

همچنین شرکت دولتی «سینوفارم» در ماه آگوست اعلام کرد هزینه مرحله تزریق واکسن بالقوه ای که تولید می کند بیش از۱۴۸.۸۰ دلار( هزار یوان) نخواهد بود.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید