کد خبر: 326389
۰
۰
نسخه چاپی

رونمایی از سامانه بازنمایی دستاوردهای قرآنی کشور در دفتر تبلیغات

به گزارش قم پرس، مرتضی غرسبان، دبیر میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به جلسه اخیر میز «توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: در آینده‌ای نزدیک از سبد قرآنی (سامانه بازنمایی دستاوردهای قرآنی کشور) رونمایی خواهد شد.

وی گفت: در سال گذشته، پروژه «وضعیت سنجی تولید محصولات قرآنی کشور» از سوی کمیسیون توسعه فعالیت‌های ترویجی، تبلیغی، قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دفتر تبلیغات اسلامی واگذار گردید.

دبیر میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به طرحی که میز قرآن ارائه نمود، تصریح کرد: به پیشنهاد حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی «رئیس میز قرآن» طراحی سامانه بازنمایی دستاوردهای قرآنی، لازمه اجرای پروژه وضعیت سنجی تولید محصولات قرآنی کشور دانسته شد.

وی افزود: بر این اساس، یکی از فعالیت‌هایی که در برنامه میز قرآن برای پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تعریف گردید، طراحی سامانه سبد قرآنی بود؛ این فعالیت که با بیش از یک سال تلاش از سوی اداره فناوری پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی انجام گرفت، در جلسه اخیر میز قرآن با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه گردید.

غرسبان با اعلام استقبال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این سامانه و تأکید بر ارتقا آن به سطح ملی، تصریح کرد: مقرر شد که مراسم رونمایی رسمی از این سامانه در جلسه آتی «کمیسیون توسعه فعالیت‌های ترویجی، تبلیغی، قرآنی»، با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همه نهادها و دستگاه‌های فرهنگی و قرآنی کشور، ملزم به بارگذاری محصولات قرآنی خود در این سامانه گردند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید