ابتلا به کرونا در زنان خانه دار آمار افزایشی دارد

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به وضعیت کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان اردبیل گفت: در شبانه روز گذشته تعداد ۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و با این تعداد آمار کل بستری‌ها به ۳۳۲ نفر رسید و خوشبختانه ۳۶ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان مرخص شدند.

وی گفت: بنا بر آمار موجود، ۵۲ درصد مبتلایان خانم‌ها هستند که اکثراً مربوط به خانم‌های خانه دار است که نشان می‌دهد بیماری در خانه‌ها و دورهمی های خانوادگی بیشتر بوده به طوری که ۱۵ دقیقه دورهمی با داشتن فاصله کمتر از ۵/‏۱‬ متر می‌تواند یک نفر ار مبتلا کند.

ابتلا به کرونا در زنان خانه دار آمار افزایشی دارد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه اینکه پروتکل‌های دارویی کرونا در سطح کشور چندین بار ویرایش شده و داروهای جدید و مؤثری معرفی شده، افزود: داروهای کرونا بهتر است در بیمارستانها مصرف شده و از مصرف خودسرانه داروها خودداری گردد. همچنین در خصوص داروهای اختصاصی آنفلوآنزا تمهیدات لازم اندیشیده شده که کمبود خاصی در این مورد نداریم.

حبیب زاده در بخش دیگری از سخنانش به تکمیل شدن ظرفیت بخش‌های مراقب ویژه در بیمارستان‌های استان اشاره و از بستری ۶۲ بیمار بدحال در بخش icu خبر داد و گفت: متأسفانه در شبانه روز گذشته بنا به وخامت حال بیماران، تعداد ۴ نفر بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند که آمار کل فوت شدگان بیماری کرونا از اولین روزهای شیوع در استان اردبیل به ۷۲۹ نفر رسید.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید