کد خبر: 326954
۰
۰
نسخه چاپی

مسئولیت کنفرانس وحدت کمک به پایان دادن بحران فکری و اخلاقی است

ملک محتشم خان افزود: در حال حاضر جهان دچار اپیدمی کرونا شده است و متخصصین بهداشت و درمان برای محفوظ ماندن از این اپیدمی تدابیری در پیش گرفته اند و ما باید طبق آن عمل کنیم، اما کرونا ما را متوجه این مسئله کرده است که به رغم این همه پیشرفت‌های پزشکی، یک ویروس کوچک توانسته جان همه را به خطر بیاندازد و جهان را به چالش بکشاند که معنای آن این است که انسان‌ها باید جلوی قدرت و طاقت و بزرگی و کبریای و عظمت خدا سر تسلیم خم کنند و به سوی خالق خود حرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه این کنفرانس بین المللی وظیفه دارد که جهانیان را آگاه کند و مشخص نماید که این ویروس چه تبعاتی دارد و انسان‌ها از نظر معنوی چگونه باید با آن رو به رو شوند، گفت: ما امروز می‌خواهیم توسط این کنفرانس به جهان اسلام، دولتمردان کشورهای اسلامی، مسئولان و مردم این پیام را بدهیم که ما باید در بخش آموزش و پرورش امت اسلامی را رشد دهیم، تا مسلمانان در زمینه‌های صنعتی، کشاورزی، فناوری اطلاعات، بهداشت و درمان، صنعت دفاعی، تحقیق و پژوهش، رشد کنند و به سایر کشورهای جهان هم کمک کنند. کنفرانس وحدت اسلامی باید محملی برای یافتن راهکارهای پیشرفت در این زمینه‌ها باشد.

ملک محتشم خان ادامه داد: ما می‌خواهیم بین همه انسان‌های جهان وحدت ایجاد شود، اما امتی که خواهان وحدت بین مسلمانان جهان است باید در درون خودش هم متحد باشد، تفاوت‌های نژادی و قومی نتوانسته است که مسلمانان را از یکدیگر جدا کند، ما باید از اختلافات بگذریم و بالاتر از این موضوعات کار کنیم. مسلمانان باید طبق اصل وحدت و آموزه‌های قرآن و پیامبر (ص) از همه اختلافات و فرقه گرایی و تعصب دینی بالاتر روند زیرا همین قدرت وحدت سبب می‌شود که همه اقوام عالم با هم متحد شوند.

وی افزود: «ما باید از طریق این کنفرانس وحدت اسلامی برای برادران دینی قدم برداریم و جهت رشد جامعه اسلامی از ظرفیت‌های موجود استفادہ بهینه کنیم. ما باید به مسئولان کشورها و مردم مسلمان پیام دهیم که آنها توانمندهای بسیاری دارند و باید به طور همه جانبه با افراط گرایی مقابله نمایند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید