کد خبر: 326960
۰
۰
نسخه چاپی

سلسله نشست‌های میان رشته‌ای قرآن و علوم انسانی برگزار می‌شود

به گزارش قم پرس به همت دانشگاه شهید بهشتی و همکاری مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم جهاد دانشگاهی، انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی و انجمن علمی اعجاز قرآن سلسله نشست‌های میان‌رشته‌ای «قرآن و علوم انسانی» از ۱۰ آبان ماه تا ۲۹ آذرماه در دانشگاه شهید بهشتی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

اولین نشست از این مجموعه نشست‌ها «قرآن و مطالعات عهدینی؛ نقش قرآن به عنوان مبین و مهیمن عهدین» است و با حضور محمد قندهاری، دانش‌آموخته دکتری علوم قرآن و حدیث شنبه، دهم آبان‌ماه از، ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار خواهد شد.

نشست «قرآن و روایت شناسی / روان کاوی؛ کهن الگوی بازگشت به اصل (مادر) و کشف ارتباطات شبکه‌ای داستان‌های قرآنی» با حضور قاسم درزی، استادیار پژوهشکده اعجاز قرآن دانشگاه شهید بهشتی، شنبه ۱۷ آبان‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و نشست «قرآن و علوم شناختی» با حضور حجت‌الاسلام سادات منصوری شنبه، ۲۴ آبان‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار خواهد شد.

نشست «قرآن و مدیریت» با حضور محمدعلی انصاری، عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، شنبه ۸ آذرماه امسال از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و نشست «قرآن و تاریخ؛ اسلوب قرآن در بیان تاریخ» با حضور احمد پاکتچی، دانشیار پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، شنبه ۱۵ آذرماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌شود.

نشست علمی «قرآن و حقوق؛ رویکرد قرآن به حقوق زن» با حضور رحیم نوبهار، دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، شنبه، ۲۲ آذرماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و نشست «قرآن و ادبیات فارسی؛ قرآن مرجعی برای بلاغت فارسی» با حضور احمد خاتمی، استاد ادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی، شنبه ۲۹ آذرماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به موضوع مطالعات میان رشته‌ای قرآن، می‌توانند از طریق نشانی www.sbu.ac.ir/webinar به صورت مجازی از محتوای این نشست‌ها بهره‌مند شوند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید