بستری ۷۳ نفر بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن تشریح وضعیت استان اردبیل در شرایط قرمز کرونا اظهار کرد: متأسفانه در اثر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی هم استانی‌ها، استان اردبیل به شرایط بحرانی نزدیک می‌شود که کادر درمان اظهار نگرانی می‌کنند.

وی نزدیک شدن تعداد بستری‌ها به ۴۰۰ نفر را در استان هشدار بسیار جدی عنوان کرد و افزود: سیر صعودی آمار مبتلایان و نیز تکمیل تخت‌های ویژه بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها ایجاب می‌کند تا محدودیت‌های جدیدی را در جامعه شاهد باشیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۷۳ نفر بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی و بستری شده است افزود: با بستری این تعداد بیمار جدید شمار بستری‌ها در بیمارستان‌های استان اردبیل به ۳۷۷ نفر رسید.

حبیب زاده تعداد مبتلایان جدید این بیماری را به تفکیک شهرستان‌های استان اردبیل اعلام کرد و گفت: از تعداد ۷۳ نفر بیمار جدید، ۴۵ نفر در اردبیل، ۹ نفر در پارس آباد، ۱۶ نفر در مشگین شهر و در شهرستان‌های گرمی، خلخال و بیله سوار نیز هر کدام یک نفر بستری شده اند.

وی از فوت پنج نفر بیمار مبتلا به کرونا در یک روز گذشته در استان اردبیل خبر داد و گفت: در حال حاضر ۶۳ نفر بیمار در بخش‌های آی. سی. یو بستری هستند که متأسفانه حال عمومی مناسبی ندارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه ۵۵ نفر از بیماران با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها مرخص شده اند افزود: در چند روز اخیر تعداد بیماران مبتلای جدید به نسبت بیماران مرخص شده رو به افزایش است که این موضوع متأسفانه کادر درمان را برای روزهای آینده با نگرانی جدی مواجه کرده است.

حبیب زاده به افزایش ناگهانی تعداد بیماران مبتلا به کرونا در یک هفته گذشته اشاره کرد و گفت: به نسبت این افزایش مبتلایان و بستری‌های جدی متأسفانه تعداد مرگ و میر بیشتری را در روزهای آینده شاهد خواهیم که به مردم توصیه می‌کنیم حتماً رعایت موارد بهداشتی را جدی بگیرند.

بستری ۷۳ نفر بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل

وی به احتمال شیوع همزمان آنفولانزای حاد پرندگان با ویروس کرونا در استان اشاره کرد و گفت: همزمانی شیوع این دو ویروس برای استان بسیار خطرناک است و از مردم می‌خواهیم حتماً پروتکل‌های بهداشتی را به جد رعایت کرده و از اجتماعاتی که نیاز به حضور آنان نیست را به عنوان منطقه قرمز کرونا ترک کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل کماکان چهار اصل رعایت فاصله اجتماعی حداقل ۱.۵ متری، پوشیدن ماسک، شستن دست‌ها و عدم حضور در اجتماعات را از راه‌های اصلی مقابله با شیوع این ویروس اعلام کرد.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید