کد خبر: 326967
۰
۰
نسخه چاپی

۹۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قم پذیرش شدند

به گزارش عصر جمعه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم؛ محمد رضا قدیر اظهار داشت: در شبانه روز منتهی به نهم آبان ماه ۶۵ بیمار جدید کرونایی در بخش‌ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان بستری شدند.

وی با اشاره به ترخیص ۶۷ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند افزود: در حال حاضر ۵۹۰ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری می‌باشند که وضعیت ۱۳۸ تَن از آنها وخیم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹ تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را از دست دادند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده‌است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید



کد امنیتی کد جدید