کد خبر: 328906
۰
۰
نسخه چاپی

کاهش ۴۸ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی قم

سرهنگ باقر پناهی روز پنجشنبه ، افزود: این آمار مربوط به خودروهای سواری است و طرح محدودیت‌های تردد شامل وسایل نقلیه باری و مسافربری نمی‌شود.

وی با اشاره به این‌که فقط پلاک ۱۶ مختص خودروهای استان قم است، اضافه کرد: تردد خودروها با پلاک ۱۶ در بخش‌های پنج‌گانه این استان بلامانع است.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که خودرویی با پلاکی غیر از ۱۶ در محورهای مواصلاتی استان قم تردد کند و مجوز نداشته باشد، اعمال قانون می‌شود.

پناهی با بیان این‌که دوربین‌های برون‌شهری قم فعال است، ادامه داد: اجرای طرح محدودیت‌های تردد در محورهای مواصلاتی این استان، توسط دوربین‌ها صورت می‌گیرد.

به گفته وی، دوربین‌ها در همه محورهای استان قم از جمله آزادراه های قم- تهران، قم- کاشان، جاده‌های قدیم قم- اصفهان، قم- کاشان، قم- تهران و محور جعفریه فعال است.

وی گفت: ممنوعیت ورود خودروهایی با پلاک سایر استان‌ها به داخل استان قم توسط عوامل راهور در مبادی ورودی شهر اجرا می‌شود.

وی همکاری مردم با عوامل پلیس را رضایت‌بخش اعلام کرد و گفت: به‌عنوان‌مثال در آزادراه قم- سلفچگان که در روزهای عادی پلاک‌های غیربومی تردد می‌کردند، در چند روز گذشته کاهش بسیار چشم‌گیری داشته است.

وی با اشاره به خلوت بودن محورهای برون‌شهری، از همشهریان خواست هنگام تردد قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت و از سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز نمایند.

طرح جامع اعمال محدودیت‌ها برای کنترل شیوع بیماری کرونا با سطح‌بندی شهرها به مناطق قرمز، نارنجی و زرد از شنبه اول آذرماه در سراسر کشور اجرا شده و تا دو هفته ادامه دارد.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید