کد خبر: 328953
۰
۰
نسخه چاپی

ادارات قم فردا باز است

محمدرضا گروسی جمعه شب درباره اِعمال محدودیت‌ها در رابطه با اداره‌های استان قم اظهار داشت: قم نیز جزو استان‌های با وضعیت «قرمز» در سطح کشور است.

وی افزود: با توجه به این‌که دولت به علت تشدید بیماری‌هایی که در استان هایی با وضعیت قرمز، باید مدیریت لازم را داشته باشد؛ استان قم نیز در خصوص ادارات و دستگاه های اجرایی ملزم به این کرده اند که در ۲ حالت وضعیت قرمزی که برای دستگاه های ضروری است با ۵۰ درصد حضور و دستگاه هایی که غیرضرور است با یک‌سوم حضور کارکنان به فعالیت خود ادامه دهند.

گروسی همچنین گفت: بخشنامه ای هم که به صدور ابلاغ رسانه ای توسط دکتر جمشید انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام شد که فردا (شنبه) ادارات تعطیل است؛ باید عرض بکنم که تا به این لحظه همه دستگاه های ضروری طبق هفته گذشته در محل کار خودشان، همکاران حضور می یابند و سایر دستگاه ها هم تا ابلاغ رسمی از ستاد عالی کرونا و نیز سازمان اداری و استخدامی کشور، فعالیت ادامه دارد.

وی افزود: فردا ستاد عالی کرونای کشور با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری و وزیران تشکیل و پس از آن درباره تعطیلی ادارات تصمیم‌گیری می شود، از این رو فردا (شنبه) ادارات و همه دستگاه های ضروری به فعالیت خودشان ادامه می دهند.

وی خاطرنشان کرد: بانک ها نیز بر اساس بخشنامه وزارت امور اقتصادی و دارایی به کار خودشان بر اساس ۵۰ درصد ادامه می دهند.

قم در حال حاضر جز شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی به شمار می آید و محدودیت ها نیز متناسب با همین شرایط در این استان اعمال شده است.

«ویروس «کرونا» موجب بیماری عفونی «کووید-۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌ عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۹۸ به ‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هر گونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده است.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هر گونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن(ع) در شهرک امام حسن(ع)، امام خمینی (ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد و بعثت در نیروگاه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید