کد خبر: 329074
۰
۰
نسخه چاپی

برنج و شکرهای ذخیره شده به مرور در بازار توزیع می‌شوند

به‌گزارش خبرنگار خبرنگارما، خبرنگارماداد غضنفری ظهر یکشنبه در بازدید از انبار ذخیره سازی کالاهای اساسی و تنظیم بازار استان با اشاره به رویکرد استانداری قم در تأمین مایحتاج مصرفی مردم، گفت: برای جلوگیری از کمبود کالا اولین اقدام این است که کالاهای ضروری ذخیره شوند و لازمه این اقدام مکان مناسب برای ذخیره سازی است.

وی با اشاره به اختلالی که در واردات مواد خام به کشور به وجود آمده بود، افزود: علی رغم کمبود برخی کالاها از جمله روغن که در جامعه مصرف بالایی دارند، ما در قم به دلیل ذخایر موجود در انبارها با مشکلات کمتری روبه‌رو شدیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم با تأکید بر لزوم ذخیره‌سازی کالاهای پرمصرف، بیان کرد: در حال حاضر ۱۱۵۰ تن برنج و ۶۰۰ تن شکر در این انبار نگهداری می‌شود که این میزان نسبت به سهمیه در نظر گرفته شده برای ما مناسب است و این کالاها به‌طور مداوم با قیمت مصوب و معتدل به بازار تزریق خواهند شد.

وی با تبیین ضرورت همراهی مردم در نظارت بر بازار، گفت: برای کنترل بازار اولویت عرضه را به مصارف خانگی و اولویت فروش را نیز به فروشگاه‌های بزرگ دادیم تا مردم بتوانند به سادگی به آنها مراجعه کنند، البته بعضی روزها کالا در اختیار واحدهای صنفی نیز قرار می‌گیرد.

غضنفری با اشاره به ممنوعیت تجمع به‌دلیل شیوع کرونا، بیان کرد: به فروشگاه‌ها گفته‌ایم که ساعات کاری خود را افزایش دهند تا در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیازمندی‌های مردم نیز رفع شود.

وی با اشاره به مستندات ارائه شده توسط تولیدکنندگان مرغ، گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب مرغ ۲۰,۴۰۰ تومان بود، اما تولیدکنندگان اعلام کردند که ما باید در قبال نهاده دامی مرغ تحویل دهیم ولی هنوز نهاده‌های مورد نیاز ما تامین نشده است.

معاون استاندار قم با اشاره به متوسط مصرف ۶۰ تنی مرغ در استان، عنوان کرد: از مسؤلین جهاد کشاورزی خواستیم که در قبال تحویل نهاده به مرغداری‌ها، مرغ گرم در بازار توزیع شود و اکنون توانسته‌ایم به طور متوسط ۳۰ تن مرغ گرم را در سطح شهر توزیع کنیم و برای جبران کمبودها روزانه نزدیک به ۵۰ تن مرغ منجمد در بازار توزیع می‌شود.

وی با تأکید بر یکسان بودن کیفیت مرغ گرم و منجمد، گفت: مرغ‌های منجمد بازار تولید داخل هستند و از آنجا که در نظام عرضه و تقاضا و تعدیل قیمت‌ها زمانی که قیمت مرغ تولیدکنندگان زیر قیمت تضمینی است، شرکت پشتیبانی مرغداران مرغ‌ها را از تولیدکننده می‌خرد و در زمان نیاز این محصول را در بازار توزیع می‌کند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید