سه شهرستان اصفهان از وضعیت قرمز کرونا خارج شد

به گزارش قم پرس، بر اساس جدیدترین رنگ بندی شهرستان‌های استان اصفهان در همه گیری کووید ۱۹ تا تاریخ یازدهم آذر جاری که توسط گروه مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان منتشر شد، سه شهرستان شهرضا، مبارکه و گلپایگان از وضعیت قرمز و حاد شیوع کرونا خارج شد و در وضعیت نارنجی قرار گرفت.

طبق جدول جدید رنگ بندی استان اصفهان، شهرستان‌های اصفهان، آران و بیدگل، اردستان، تیران و کرون، خمینی شهر، فریدن، فلاورجان، کاشان، لنجان، نایین و نطنز در وضعیت قرمز و حاد و سایر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی همه گیری کووید ۱۹ قرار دارند.

استان اصفهان با پنج میلیون نفر جمعیت ۲۴ شهرستان دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز سه شنبه در گفت و گو با ما اظهار داشت: خارج شدن سه شهرستان از وضعیت قرمز گویای کاهش تعداد موارد بستری کرونا در هر یکصد هزار نفر است.

آرش نجیمی با بیان اینکه امید است این روند و بهبود شرایط در شهرستان های مختلف استان اصفهان ادامه داشته باشد، افزود: سهم موارد مثبت تست‌های تشخیص کرونا نیز از حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد کاهش یافته و به رنج ۴۰ تا ۴۵ درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته از یکهزار و ۳۸۴ تست کرونا در استان ۵۴۸ مورد (۴۰ درصد) مثبت شده است، گفت: در این مدت ۲۳۴ بیمار جدید دارای علائم ابتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند.

نجیمی تعداد بیماران دارای علائم ابتلا به کووید ۱۹ بستری شده در بیمارستان‌های استان اصفهان را یکهزار و ۶۳۷ نفر اعلام و اضافه کرد: میزان موارد بستری نسبت به هفته پایانی آبان گذشته ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر ۳۷۶ بیمار بدحال کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند، خاطرنشان کرد: در شبانه روز گذشته ۳۲ بیمار دارای علائم ابتلا به کرونا در استان جان باختند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز اعلام کرد: از ۱۶۰ شهر که وضعیت آنها قرمزبود، پس از ۱۰ روز ۳۷ شهر همچنان قرمز و ۱۲۳ شهر نارنجی و زرد شدند.

علیرضا رییسی افزود: در مجموع اکنون ۶۴ شهر در کشور در وضعیت قرمز، ۲۷۸ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

رییسی با بیان اینکه خوشبختانه با همکاری خوب مردم و شهروندان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۹۰ درصد افزایش یافته است، گفت: در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، بازهم شاهد سیر صعودی بیماری کرونا در کشور خواهیم بود.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون بیش از ۹۶۲ هزار نفر در کشور بطور قطع به ویروس کرونا مبتلا شدند که از بین آنها ۴۸ هزار نفر فوت کردند.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید