کد خبر: 329214
۰
۰
نسخه چاپی

تثبیت ۲ هزار شغل با پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی در قم

به‌گزارش خبرنگار خبرنگارما، محمود سیجانی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قم با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای واحدهای صنعتی کشور، گفت: مجموع سهمی که برای قم در نظر گرفته شده ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال بوده که ۲۵۰ میلیارد ریال بیش از این مبلغ جذب و پرداخت شده است.

وی با اشاره به برخوردار بودن نرخ سود تسهیلات تبصره ۱۸ از سه درصد یارانه، گفت: نرخ سود این تسهیلات چه به صورت سرمایه در گردش و چه به صورت سرمایه ثابت ۱۵ درصد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به اشتغال ۸۳ نفر در پی پرداخت این تسهیلات، بیان کرد: این تسهیلات در قالب سرمایه در گردش و در جهت تثبیت اشتغال و سرمایه ثابت برای ایجاد اشتغال پرداخت شده و طبق اعلام کمیته نظارت بر تسهیلات باعث ثابت ماندن ۲ هزار و ۵۳ شغل در واحدهای صنعتی استان شد.

وی با بیان اینکه اگر تا پایان آبان ماه استانی سهم خود را جذب نکند، این تسهیلات به استان‌های با جذب بیشتر تخصیص داده می‌شود، افزود: امیدواریم از ابتدای آذرماه بتوانیم برای سایر واحدهای صنعتی استان که متقاضی این تسهیلات هستند از سهم استان‌های دیگر جذب کنیم.

سیجانی با اشاره به موقعیت ممتاز شهرک‌های صنعتی قم برای تولید و اشتغال و حجم ۵۱ هزار میلیارد ریالی سرمایه‌گذاری انجام شده برای واحدهای صنعتی قم، گفت: با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۵۸ هزار نفر فرصت اشتغال ایجاد شده است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید