کد خبر: 329411
۰
۰
نسخه چاپی

کاهش مشکلات اقتصادی کشور نیاز به تدابیر جدیدی دارد

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه مجازی نماز جمعه قم، مشکلات اقتصادی را مورد توجه قرار داد و افزود: در دوران کرونا هزاران نفر در قم بیکار شدند و سختی های مردم علاوه بر معضل گرانی و تورم چندین برابر بیشتر شد.

مدیرحوزه های علمیه کشور تصریح کرد: انتخابات آمریکا نباید موجب دلسردی مسئولان از ادامه مسیر مقاومت و ایستادگی در برابر تحریم ها و خواسته های آنها شود.

اعرافی اظهار داشت: اگر امروز ما در برابر توان موشکی خود کوتاه بیاییم آنها به سراغ صنایع دیگر ما می روند و خواستار محدودیت در سایر حوزه های پیشرفت ایران می شوند.

وی یادآور شد: عقب نشینی در برابر دشمن مساوی است با از دست دادن سنگر به سنگر موفقیت های چهار دهه گذشته کشور.

به گفته عضو فقهای شورای نگهبان، صهیونیست جهانی نمی خواهد خیزش انقلاب اسلامی در عرصه های ملی و بین المللی بیش از این توسعه یابد.

اعرافی با اشاره به شهادت شهید محسن فخری زاده نیز گفت: این شهید مصداق جمع بین علم و اخلاق و مظهر تعامل دین و حوزه و دانشگاه بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: اساتید و دانشجویان کشور ما علم اندوزی و پیشرفت را مهم بشمارند و مسیر پرافتخار علمی کشور را ادامه دهند.

به گفته اعرافی، دانشگاه ها باید به دنبال کاربردی کردن علوم باشند و با اقدامات خود بتوانند مشکلات کشور را برطرف نمایند.

وی عنوان کرد: مردم از مسئولان انتظار دارند با شجاعت، حکمت و قاطعیت انتقام سختی از ترور سردار سلیمانی و محسن فخری زاده گرفته و پاسخ محکمی به آنها بدهند.

تروریستهای بیگانه عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل شهید دکتر محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

اعرافی در ادامه گفت: کرونا مسائل دینی و فرهنگی را تحت تاثیر قرار داده است و در این شرایط باید خانواده ها به نحوی برنامه ریزی کنند که این مباحث سبب افت تربیتی و معنوی آنها نشود.

وی بیان کرد: کرونا نشان داد انسان بسیار آسیب پذیرتر از چیزی است که فکر می کند و هر لحظه ممکن است زندگیش به پایان برسد.

مدیرحوزه های علمیه کشور یادآور شد: در این شرایط آسیب پذیر تنها امری که نجات بخش و مایه سعادت است؛ تقوا و حفظ حریم های الهی است.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید