کد خبر: 332206
۰
۰
نسخه چاپی

۹ کارگروه تخصصی با استفاده از دانشگاه های قم ایجاد شد

به گزارش رعصر چهارشنبه روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در دیدار با مسئولان دانشگاه علوم قرآنی استان قم افزود: دانشگاه ها باید علاوه بر کارویژه های سابق خود، در راستای رفع چالش ها و نیازهای جامعه گام بردارند.

وی ادامه داد: مدیریت علمی مسائل و بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها با هدف رفع چالش ها و معضلات و ایجاد بستری عقلانی و علمی برای حل مشکلات از جمله اهداف شکل گیری دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه هاست.

استاندار قم با اشاره به نقش دانشگاه علوم قرآنی در توسعه ی علوم قرآی بر ضرورت بهره گیری از شیوه های و رویکردهای آموزشی نوین در زمینه توسعه ونشر معارف قرآنی تاکید کرد.

سرمست، فعالیت دانشگاه علوم قرآنی با مرکزیت قم را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه دنیای مدرن با بحران معنویت روبروست افزود: امروز بیش از گذشته به معنویات و اتصال به منبع وحی نیاز داریم.

وی با اشاره به اهمیت بهره گیری از شیوه های جدید برای معرفی معارف قرآنی در دنیای امروز ادامه داد: چنین رویکردی در دانشگاه علوم قرآنی به وضوح قابل مشاهده است.

استاندار قم گسترش معارف قرآنی در عرصه های بین المللی را نیز ضروری دانست و تصریح کرد: فضای حاکم بر این دانشگاه و همایش هایی که برگزار می شود نوید بخش یک آینده ی خوب برای توسعه ی این دانشگاه در سطح جهانی است.

وی ادامه داد: توسعه فرهنگ وقف در حوزه نشر علوم دینی و قرآنی و بهره گیری از موقوفات در راستای دستیابی به اهداف این دانشگاه از اهمیت ویژه برخوردار است.

بیش از ۷۰ هزار دانشجو در ۳۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی مشغول تحصی هستند ضمن اینکه سالانه بیش از سه هزار و ۵۰۰ ‍پایان نامه و رساله در مقطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه ها به نگارش در می آید.

دفتر ارتباط استانداری قم با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی استان اردیبهشت ماه سال ۹۸ فعالیت خود را شروع کرده است.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید