سومین مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه سپاه کنگاور برگزار شد

به گزارش قم پرس، امام جمعه کنگاور در این رزمایش با اشاره به اینکه این رزمایش ها نشان از دریای سخاوت مردم کنگاور است، افزود: کمک به اقشار آسیب‌دیده از بیماری کرونا به ویژه مناطق محروم و کمتر توسعه یافته فرصتی بی‌نظیر و یک امتحان بزرگ خودسازی است.
حجت الاسلام علی محمد لروند در ادامه با بیان اینکه تاکنون قرارگاه حاج قاسم سلیمانی رزمایش های مومنانه خوبی انجام داده، افزود: فرضیه محالی است که تصور کنیم از ابتدای ورود کرونا به شهرستان خانواده بی بضاعتی در کنگاور باشد که از رزمایش های مواسات و مومنانه بهره مند نشده باشد.
وی با بیان اینکه بعضی از خانواده های نیازمند تاکنون بیش از هفت مرحله کمک معیشتی به آنها تعلق گرفته، اظهار داشت: بلافاضله بعد از این رزمایش با کمک حلقه های صالحین بسیج رزمایش دیگری در روستای دهلر اجرا خواهد شد.

حدود یک هزار و ۶۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان توزیع شد
فرماندار کنگاور در حاشیه این رزمایش در گفت و گو با ما اظهار داشت: تاکنون سه مرحله رزمایش مومنانه سپاه در قالب طرح حاج قاسم سلیمانی، به تعداد یک هزار و ۵۹۱ بسته معیشتی و به ارزش چهار میلیارد و ۷۷۳ میلیون ریال در این شهرستان برگزار شده است.
فرزاد الماسی در ادامه گفت: در قالب این طرح مقابله و قطع زنجیره سرایت ویروس کرونا به روش محله‌ای و خانواده محور با مشارکت سپاه و بسیجیان با روحیه جهادی و با همکاری شبکه بهداشت و درمان، هلال احمر انجام می‌شود.
وی ادامه داد: سپاه با توجه به شرایط کنونی در عرصه سلامت و خدمات‌رسانی بهداشتی پیشگام شده است که در سطح شهرستان کنگاور نیز ما شاهد دستاوردهای خوبی در جهت حمایت خانواده های نیازمند و خسارت دیده کرونا در قالب طرح قرارگاه حاج قاسم هستیم.

ادارات و خیرین در رزمایش سپاه کمک کردند
فرمانده سپاه ناحیه کنگاور هم در این رزمایش گفت: این رزمایش با عنوان «نیابت از سردار دلها و نذر حضرت زهرا (س)» برگزار شد و سپاه حضرت نبی اکرام استان کرمانشاه، موکب مدافعان حرم، ادارات و خیرین در این مرحله به کمک قرارگاه حاج قاسم سلیمانی شهرستان آمدند.
سرهنگ علی اصغر اله دانه افزود: بسته‌های معیشتی شامل برنج، روغن، ماکارونی، رب و انواع حبوبات به ارزش هر کدام سه میلیون ریال است.
وی در ادامه اظهار داشت: سپاه و بسیج با همکاری شبکه بهداشت و درمان، جمعیت هلال احمر و سایر ادارات و نهادها در قالب طرح قرارگاه شهید سلیمانی در عرصه بهداشت و سلامت پیشگام بوده و اقدامات بسیار خوبی در جهت خدمات رسانی به خانواده های نیازمند و آسیب دیده از کرونا انجام داده اند.
وی اظهارداشت: حفاظت از گروه‌های آسیب پذیر، سالمند و بیماران خاص، تعیین هدفمند و هوشمند محدودیت‌ها و تقویت فرآیند درمانی و کاهش بیماران بستری نیز دیگر راهبردهای این طرح را تشکیل می‌دهد.
اله دانه در خاتمه گفت: بسیج کنگاور با حمایت از آسیب دیدگان و رساندن کمک معیشتی به آنان و همچنین کنترل قرنطینه کامل بیماران در این طرح فعالیت می‌کند.
شهرستان کنگاور در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید