کد خبر: 332506
۰
۰
نسخه چاپی

ضرورت پاسخگویی مسئولان قم درباره گزارش‌های غلط به ستاد ملی کرونا

به گزارش خبرنگار خبرنگارما ظهر دوشنبه جمعی از هیئت مذهبی و قرارگاه‌های جهادی قم در پی گزارش سخنگوی‌ستاد ملی مبارزه با کرونا در بیانیه‌ای از مسئولین خواستند تا گزارش دقیق و صحیح در رابطه آمار کرونا به مردم ارائه دهند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

هیئت انقلابی و قرارگاه‌های جهادی در تبعیت از فرامین ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهند بود اما چنانچه رفتارهای اخیر پیگیری نگردد و گزارش دقیق و صحیحی به مردم داده نشود آتش به اختیار عمل خواهیم کرد.

پیرو گزارش دکتر علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت به اعضای ستاد ملی کرونا به نقل از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قم و انتشار منتخبی از تصاویر به نشانه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط عزاداران قم، ما هیئت مذهبی و قرارگاه‌های جهادی قم اعلام می‌داریم:

۱. هیئت انقلابی و قرارگاه‌های جهادی قم از آغاز شیوع ویروس منحوس کرونا تاکنون در مقابله و پیشگیری از گسترش این بیماری و کمک به کادر درمان و محرومان و سالمندان و… بیشترین خدمات را ارائه کرده‌اند که بر هیچ‌کس پوشیده نیست‌.

۲. برگزاری منظم مجالس عزاداری ماه محرم و صفر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در قم نیز سند دیگری از افتخارات غیرقابل انکار هیئت‌های قمی است که گزارش‌های خبری آنها نیز بارها منتشر گردید.

۳. چنانچه همکاری و تلاش کادر درمان و نیروهای هیئتی انقلابی و جهادی قم در کنار همراهی مردم شریف قم نبود، شاهد تغییر وضعیت کرونایی قم از قرمز به آبی نبودیم و نادیده گرفتن این همه مجاهدت، اقدامی مذموم و مشکوک است.

۴. هیئت مذهبی قم در ایام فاطمیه و عزای حضرت صدیقه طاهره سلام‌الله علیها نیز رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا به فرموده رهبر انقلاب اسلامی را بر خود فرض دانسته و برگزاری مجالس با حفظ مقررات بهداشتی لازم را رقم زدند گرچه ممکن است برخی نیز کوتاهی کرده باشند اما تعمیم آن به قم و اینکه تنها ۳۰ درصد رعایت صورت گرفته، قطعاً گزارشی ناصحیح و سوگیرانه است.

۵. ما به عنوان نیروهای هیئتی انقلابی و جهادی قم از مجمع نمایندگان استان خواستار پیگیریِ نحوه تهیه و صحت و سقم این قبیل گزارش‌های سیاه‌نمای ارسالی به ستاد ملی کرونا هستیم و از مسئولان دستگاه‌های نظارتی و امنیتی استان خواهان برخورد با همه عوامل قم‌هراسی می‌باشیم.

۶. بار دیگر اعلام می‌داریم هیئت انقلابی و قرارگاه‌های جهادی در تبعیت از فرامین ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای تابع تصمیمات سناد ملی کرونا خواهند بود اما چنانچه رفتارهای اخیر پیگیری نگردد و گزارش دقیق و صحیحی به مردم داده نشود، آتش به اختیار عمل خواهیم کرد.

امضا کنندگان: قرارگاه جهادی موج‌الحسین؛ هیئت محبین اهل‌بیت؛ قرارگاه جهادی امام‌رضا؛ تکیه شاه خراسان، حسینیه شهدا، هیئت حضرت معصومه؛ هیئت حیدریون؛ هیئت عزاداران مسجد درخت‌پیر؛ حسینیه زفرات؛ مسجد حضرت زینب‌کبری؛ مجموعه حدیث غربت؛ مجمع عاشقان حضرت محسن؛ هیئت یازهرا؛ هیئت بنی‌الزهراء؛ هیئت خادم الحسین؛ هیئت یا زینب؛ مجمع کوثر ولایت؛ هیئت کف‌العباس؛ مسجد حضرت ابوالفضل؛ هیئت ام‌ابیها؛ مسجد امام حسین؛ هیئت حسینیون

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید