موج چهارم کرونا در راه است/ اختصاص ۴درصد مبتلایان کشور به سمنان

به گزارش قم پرس نوید دانایی بعدازظهر سه‌شنبه در نشست خبری ویدئوکنفرانسی با خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی سالن اجتماعات دانشکده دندانپزشکی سمنان ضمن بیان اینکه در صورت عدن همراهی مردم و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی موج چهارم کرونا درراه خواهد بود، ابراز داشت: ساده‌انگاری از سوی مردم و مسئولان باعث خیزش این بیماری و برگشت به حالت قبل می‌شود لذا رعایت فاصله و بهداشت امری ضروری است.

وی بابیان اینکه سمنان چهار درصد آمار فوتی‌های کرونای کشور را در خود جای‌داده است، افزود: با توجه اینکه با هشت استان دیگر کشور در ارتباط هستیم این موضوع رفت و آمد ها گسترش بیماری کرونا را به دنبال خواهد داشت به‌نحوی‌که بعد از قم و گیلان سمنان سومین استان کشور در همه‌گیری کرونا شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان اینکه میانگین سن فوتی ناشی از کرونا در استان سمنان ۷۳ سال ثبت‌شده است، ابراز داشت: دراین‌بین سه کودک و سه نوزاد نیز براثر کرونا جان خود را از دست دادند که همین موضوع نشان می‌دهد کرونا شوخی‌بردار نیست.

دانایی بابیان اینکه افراد پرخطر برای دریافت واکسن کرونا در سامانه ثبت می‌شوند، تصریح کرد: کادر درمان، بیماران قلبی و عروقی از حمله این افراد هستند که به‌محض در اختیار گذاشتن واکسن به این گروه‌های هدف تزریق می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مشکل تهیه ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده در استان سمنان وجود ندارد، افزود: باهمت گروه‌های مختلف بلافاصله تولید این اقلام در دستور کار قرار گرفت و با توجه به اینکه برخی از این ماسک‌ها خاصیت ضدویروسی ندارند دانشگاه برای تهیه آن‌ها آماده همکاری است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید