کد خبر: 333081
۰
۰
نسخه چاپی

مادران و همسران شهیدان قم تجلیل شدند

در این آیین که جمعی از خانواده معظم شهیدان، مسئولان و برخی از نیروها و پرسنل نظامی و انتظامی استان حضور داشتند نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور طی سخنانی اظهار داشت: مادران شهیدان از عمق وجودشان فرزندانشان را دوست داشتند و این حقیقتی است که همه دنیا باید بداند.

حجت الاسلام و المسلمین یوسفعلی شکری گفت: شهیدان نیز از عشقی که به خانواده های خود داشتند، برای دفاع از حریم ناموس جامعه، ملت، شیعیان و مسلمانان و ایرانیان جان خود را به کف گرفتند و در مقابل دشمن ایستادند.

وی با اشاره به اینکه مادران و همسران شهیدان رسالت خود را به خوبی به دوش کشیدند افزود: جانبازان قطع نخاع، اعصاب و روان و شیمیایی همین الان هم سخت ترین مشکل ها را تحمل می کنند و همسرانشان نیز همراهشان هستند.

شکری ادامه داد: جانبازان پس از گذشت بیش از ۳۰ از جنگ تحمیلی همچنان هزینه جنگ را پرداخت می‌کنند و همسران، مادران و خواهران مهربان آنها در کنارشان قرار دارند و آنها را پرستاری می کنند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید گفت: آسوده خاطرانی که به کنار نشستند و دستی در آتش ندارند و گاهی حرف هایی می زنند که سزوار خودشان است و همه نگاهشان نیز به این جهان یک نگاه دنیوی است باید بدانند که مادران شهیدان از عمق جان به فرزند خود عشق می ورزیدند.

وی افزود: مادران شهدا فرزندان خود را با همه عالم عوض نمی کردند ولی چون مساله اسلام، انقلاب، امام و میهن اسلامی بود همه سختی های فراق را تحمل کردند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در بنیاد شهید خطاب به خانواده شهیدان گفت: اگر در این راه صابرانه و جوانمردانه ایستاده اید، بدانید که خدا و ملائکه بر شما درود می فرستد و خیر دنیا و آخرت بر شما خواهد بود.

وی افزود: قدرتی که جانبازان برای این ملت ارزانی داشتند شما مادران و همسران در ثواب و پاداش آن شریک هستید و در آینده بالنده امت اسلامی نیز سهم بسزایی دارید، نامتان جاودانه است و مردم از شما به خیر و عزت و توانایی یاد خواهند کرد و به عنوان پایه گذار تمدن اسلامی نگاه می کنند.

سیزدهم جمادی الثانی روز وفات ام البنین (س) روز بزرگداشت مادران و همسران شهیدان نام گذاری شده است.

جمعیت ایثارگری قم (شهیدان، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و خانواده های ایشان) حدود ۷۰ هزار تَن می باشد، این استان ۶ هزار شهید، ۱۱ هزار و ۳۶۱ جانباز و ۵۹۱ آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس


دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید