تداوم فوتی های کرونا در کردستان/شناسایی ۳۴ بیمار جدید

فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متأسفانه شاهد اوج گیری دوباره مبتلایان کرونا در استان هستیم و طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد ابتلای ۳۴ نفر هستیم.

وی افزود: در حال حاضر ۱۱۹ نفر در مراکز درمانی کردستان بستری هستند که ۲۸ نفر آنها در بخش مراقبت‌های ویژه بوده و شهرستان سنندج با ۶۸ نفر بیشترین آمار بستری شدگان را دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون هزار و ۷۵ نفر است که متأسفانه طی دو روز اخیر شاهد وفات چهار نفر از هم استانی‌هایمان بر اثر این بیماری بودیم.

رضاعی خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۲۸ نفر در سنندج، ۱۸۳ نفر در سقز، ۱۰۳ نفر در مریوان، ۸۷ نفر در بانه، ۷۲ نفر در قروه، ۷۰ نفر در کامیاران، ۶۳ نفر در دیواندره، ۴۹ نفر در بیجار، ۱۷ نفر در دهگلان و سه نفر در سروآباد جان باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

وی افزود: انتظار داریم شهروندان همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، عدم حضور در تجمعات، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک را رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید