۷۳ بیمارجدید کرونایی در آذربایجان غربی بستری شدند

جواد آقازاده در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی و از این تعداد ۷۳ بیمار در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۴۹۷ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۱۳۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۲۸ بیمار هم به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند.

آقازاده گفت: در این مدت چهار بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند که با فوت این بیماران، شمار جان باختگان کرونایی در استان به سه هزار و ۶۵۳ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: آذربایجان غربی جزو ۴ استانی است که ویروس بیشتر از سایر استان‌ها در آن در حال شیوع است به همین همه شهروندان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: میزان رشد بیمارستان در آذربایجان غربی بیشتر شده و به ترتیب شهرستان‌های نقده با ۹ صدم درصد، اشنویه با هشت صدم درصد، میاندوآب و ارومیه با پنج صدم درصد و خوی و شاهین دژ با چهار صدم درصد بیشترین رشد شیوع را طی روزهای اخیر داشته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی درباره ویروس جهش یافته انگلیسی نیز بیان کرد: با شیوع این نوع ویروس در کشور همسایه، عراق احتمال ورود ویروس از این طریق به استان وجود داشت که اقدامات کنترلی با هدف جلوگیری از ورود به ویژه در مرزهای جنوبی استان تشدید شد.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۱۱۴ هزار و ۹۳۳ نفر در آذربایجان غربی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید