۹۰ درصد ازمبتلایان در فارس کرونا جهش یافته دارند

به گزارش قم پرس عبدالرسول همتی بعد ازظهر پنجشنبه در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بیان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون بالغ بر ٢٠٧ هزار و ۴۴٧ مورد ابتلاء شناسایی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در بیمارستان شهید فقیهی در شیراز تنها ۶٠ تخت خالی دارد، تصریح کرد: شرایط به گونه‌ای خطرناک است که طی هفته‌های آینده وضعیت بیمارستان‌های استان فارس بسیار وخیم خواهد بود و تاکنون ٨٠٠ هزار تست کرونا نیز در فارس اخذ شده است.

همتی تاکید کرد: میزان فوت کرونا در استان فارس نیز به ٣ هزار و ۴۶١ نفر رسیده است و اکنون در بیمارستان‌های استان بالغ بر یک هزار و ۶۵۴ بیمار مبتلا به کرونا بستری هستند و طی یک روز بیش از ٣۵٩ نفر در فارس بستری شده‌اند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: بالغ بر دو هزار و ٣٠٠ تخت برای مقابله با کرونا در فارس در نظر گرفته شده است که تاکنون بالغ بر ١ هزار و ٧٠٠ تخت تاکنون اشغال شده است

او ادامه داد: بیمارستان‌های شهید فقیهی و علی اصغر ظرفیت آنان پر شده و بیمارستان‌های پیوند، چمران، نمازی و بیمارستان‌های پشتیبان در صف پر شدن تخت‌های بیمارستانی هستند و مقرر شده تا بیمارستان‌های خصوصی نیز ۶٠ درصد از تخت‌های خود را به بیماران کرونا اختصاص دهند.

دکتر تدین رئیس بیمارستان شهید فقیهی نیز در این جلسه گفت: بیمارستان شهید فقیهی تنها ۶٠ تخت خالی دارد و به زودی این بیمارستان تکمیل ظرفیت خواهد شد.

وی اضافه کرد: هفته‌های پیش رو هفته‌های پر خطری برای مراکز درمانی است و قطعاً با توجه به میزان ابتلاء به کرونا در سطح جامعه انتظار می‌رود مراکز درمانی با مشکلات مختلفی مواجه شوند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید