برگشت به شرایط مطلوب مستلزم مشارکت همگانی و رعایت دستورالعمل‌ها است

به گزارش قم پرس، «غلامرضا مرتضوی» عصر پنجشنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا در سراسری جلسات فرمانداری، افزود: چهارچوب و ضوابط اجرای دستورالعمل ها متناسب با شرایط و رنگبندی ها در هر شهرستان به همراه وظایف دستگاه های ذیربط مشخص شده و لازم الاجرا است.

رییس ستاد مدیریت کرونای شهرستان سنقر و کلیایی به مسوولان دستگاه های مربوطه تاکید کرد، فعالیت تیم های نظارتی در سطح شهرستان با نظارت دقیق ادامه پیدا کند.

وی همچنین ادامه داد: فعالیت قرارگاه شهید سلیمانی با قوت خود در سطح شهرستان ادامه خواهد داشت و تاکید کرد: تمام برنامه ها در سطح شهرستان باید براساس نظر شبکه بهداشت و درمان و ستاد مدیریت کرونا باشد.

فرماندار سنقر و کلیایی، اقناع سازی افکار عمومی را از مهمترین موضوعات در مدیریت و رعایت همگانی دستورالعمل ها در سطح جامعه دانست و گفت: اقدامات لازم در جهت اطلاع‌رسانی در سطح جامعه انجام شده و برگشت به شرایط مطلوب مستلزم مشارکت همگانی و رعایت دستورالعمل ها است.

وی اظهار داشت: همچنین به واسطه شرایط قرمز کرونایی و لزوم برگزار نشدن جلسات، به صورت همزمان در این جلسه براساس حکم استاندار کرمانشاه آقای «حمید ابولفتحی» به عنوان معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری سنقر و کلیایی معرفی و از زحمات آقای «فرزاد الماسی» معاون پیشین فرمانداری این شهرستان تقدیر شد.

سنقر و کلیایی با ۹۲ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده و دارای ۲۲۰ روستا در قالب هشت دهستان و ۲ بخش مرکزی و کلیایی است.

۵۲۷ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی کرمانشاه بستری هستند

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: هم‌اکنون ۵۲۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند که نسبت به روز گذشته ۴۶ نفر افزایش یافته است.

«مهدی محمدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در شبانه روز گذشته ۴۰ مورد بیمار مثبت بستری و ۲۶۹ بیمار مثبت سرپایی مشکوک به کرونا در سطح استان شناسایی شدند که نسبت به روز گذشته ۹۹ نفر کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته سه نفر بر اثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹ در شهرستان‌های کرمانشاه، گیلانغرب و دالاهو فوت کردند و مجموع جان باختگان استان به یک هزار و ۵۳۰ نفر رسید.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۶ بیمار جدید با علایم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری و ۹۹ بیمار کووید ۱۹ بعد از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

پنج شهرستان دیگر استان کرمانشاه قرمز شد

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: براساس رنگ بندی جدید شهرستان‌های کرمانشاه، گیلانغرب، صحنه، هرسین و سنقر و کلیایی هم از ۱۸ فروردین از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفت.

محمدی با بیان اینکه پیش از این نیز شهرستان‌های کنگاور، پاوه، سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب هم قرمز اعلام شده بود، افزود: بدین ترتیب ۹ شهرستان استان هم اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد.

وی اظهار داشت: براساس رنگ بندی جدید شهرستان های جوانرود، روانسر، دالاهو و قصرشیرین در وضعیت نارنجی و شهرستان ثلاث باباجانی در وضعیت زرد قرار دارد.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید