کد خبر: 346547
۰
۰
نسخه چاپی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق:

همکاری همه بخش‌ها برای جلوگیری از خاموشی‌ها درقم ضروری است

 همکاری همه بخش‌ها برای جلوگیری از خاموشی‌ها درقم ضروری است

مهدی آهنین روز شنبه افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های اداره کل هواشناسی مبنی بر افزایش شدت گرما در هفته پیش رو با افزایش مصرف برق مواجه خواهیم شد.

وی تصریح کرد: قطعا هفته پیش رو یکی از سخت‌ترین هفته‌های صنعت برق خواهد بود که امیدواریم با همکاری مردم و مشترکان خاموشی نداشته باشیم.

وی یادآور شد: تمام تلاش همکاران شرکت توزیع برق قم به کار گرفته شده تا خاموشی در استان اتفاق نیفتد و یا در حداقل ممکن باشد، لیکن از تمامی شهروندان تقاضا داریم در ساعات اوج مصرف (۱۲ الی ۱۸) از وسایل برقی پرمصرف غیرضروری استفاده نکنند.

آهنین‌پنجه ادامه داد: شهروندان باید استفاده از وسایل برقی پرمصرف را به ساعات پایانی شب و یا اول صبح انتقال دهند تا شاهد خاموشی ناشی از کمبود تولید برق نباشیم.

وی گفت: تنظیم درجه کولرگازی بر روی ۲۵ درجه سانتی‌گراد، استفاده از دور کند کولر آبی و خاموش کردن روشنایی‌های غیرضرور را بسیار اثربخش عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد: با رعایت نکات مدیریت مصرف و مشارکت همه بخش‌ها از این هفته سخت نیز به‌خوبی عبور کنیم.

در حال ‌حاضر حدود ۶۰۰ هزار مشترک برق در استان قم وجود دارد؛ ۱۳ درصد برق قم در بخش کشاورزی، ۲۸.۴ درصد در بخش صنعت، ۳۶.۵۵ درصد در بخش خانگی، ۱۰.۴ درصد در بخش عمومی، ۹.۷۸ درصد سایر مصارف و ۱.۸۳ در بخش روشنایی معابر مصرف می‌شود.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید