پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون مهاباد به هشت مرکز افزایش یافت

قاسم امینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون هشت پایگاه تجمیعی در این شهرستان فعالیت دارد که شامل سه پایگاه تجمیعی در جنوب شهرستان و ۲ پایگاه تجمیعی و یک پایگاه خودرویی در شمال شهرستان و ۲ پایگاه تجمیعی نیز در شهرهای "خلیفان" و "گوگ تپه" است.

وی اظهار داشت: علاوه بر این هشت پایگاه تجمیعی، تمامی مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و تمامی پایگاه های ضمیمه و غیرضمیمه شهرستان در نوبت صبح، جمعیت تحت پوشش خود را واکسینه می کنند.

رییس مرکز بهداشت مهاباد گفت: ظرفیت تزریق روزانه واکسن در مهاباد با تامین واکسن های مختلف، از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان، سه هزار و ۵۰۰ دز تعیین شده که با افزایش پایگاه واکسیناسیون هم اکنون این ظرفیت به بیش از پنج هزار دز در روز رسیده است.

امینی اضافه کرد: تاکنون بیش از ۱۲۵ هزار دز واکسن کرونا تزریق شده است که بیش از ۹۳ هزار دز آن در نوبت اول و ۳۲ هزار دز نیز در نوبت دوم تزریق شده که در مجموع شامل ۵۶ درصد جامعه هدف می شود.

رئیس مرکز بهداشت در پایان از تمامی شهروندان مهاباد برای انجام واکسیناسیون هر ۲ نوبت دعوت کرد و گفت: بهترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، انجام واکسیناسیون هر ۲ دز در گروه های سنی بالای ۱۸ سال است تا با واکسیناسیون بتوانیم به ایمنی جمعی دست یافته و جامعه را از ابتلای بیشتر به این بیماری مصون نگه داریم.

تاکنون بیش از ۴۸۰ نفر در مهاباد به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند؛ این شهرستان ۲۵۰ هزار نفری هم اکنون در وضعیت قرمز مقابله با کرونا قرار دارد.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید