کد خبر: 354723
۰
۰
نسخه چاپی

کتاب «آثار تربيتي زيارت اربعين سيد الشهداء» چاپ و منتشر شد

کتاب «آثار تربيتي زيارت اربعين سيد الشهداء» چاپ و منتشر شد

به گزارش روابط عمومی، کتاب «آثار تربيتي زيارت اربعين سيد الشهداء» به همت معاونت پژوهش جامعه الزهرا علیهاالسلام تدوین و چاپ شد.

این کتاب به قلم سرکار خانم مريم شعبانلو در 166صفحه رقعی و در 500 نسخه توسط انتشارات جامعه الزهرا علیهاالسلام چاپ و منتشر شده است.

این کتاب در پنج فصل تدوین شده و فصل اول با عنوان «كليات»، فصل دوم «آثار تربيتي زيارت اربعين در بعد شناختي»، فصل سوم «آثار تربيتي زيارت اربعين در بعد عاطفي»، فصل چهارم «آثار تربيتي زيارت اربعين در بعد عملي» و فصل پنجم «آسيب‌شناسي و آسيب‌زدايي از زيارت اربعين» می‌پردازد.

در خلاصه کتاب می خوانیم:

«بر اين زيارت در سخنان بزرگان دين تأكيد فراواني شده و آثار و بركات دنيوي و اخروي بسياري بر آن شده است و داراي آثار تربيتي فراواني است كه از جمله آنها پيوند معنوي با امام حسين عليه‌السلام و شناخت شخصيت آن امام و پي بردن به اهداف قيام عاشورا است.

پياده روي اربعين در بعد شناختي به شكل گيري و استحكام هويت اسلامي كمك مي‌كند و موجب شناخت زائران از كشورهاي مختلف با يكديگر مي‌شود. نيز در بعد عاطفي موجب تقويت روحيه صبر و ايستادگي و تقويت روحيه برادري ديني و گسترش ايثار و همدلي ميان زائران مي‌شود.

همچنين در بعد عملي پياده روي اربعين كه همراه با تحمل سختي هاست تمريني است، براي پذيرش سختي‌ها در ديگر عرصه‌ها زندگي و آمادگي براي حكومت مهدوي، اين نوشته به بررسي، تحليل و مطالعه آثار زيارت و پياه روي اربعين در بعد شناختي، عاطفي و عملي پرداخته است».

علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند به فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی، جنب حسینیۀ امام خمینی رحمه‌الله‌علیه مراجعه کنند و یا از سامانه کتاب و محصولات فرهنگی به نشانی https://eshop.jz.ac.ir خریداری کنند.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید