۳۸ بیمار جدید کرونایی در گیلان بستری شدند

به گزارش قم پرس فردین مهرابیان ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به روند کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: روند نزولی است اما باید از عادی انگاری با توجه به شیوع سویه امیکرون جدا خودداری شود.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۳۸ بیمار جدید کرونایی در گیلان بستری شدند، افزود: با بستری این تعداد بیمار مجموع بیماران کرونایی گیلان به ۱۱۸ نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر ضرورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی ها و تجمعات، گفت: به واکسیناسیون به ویژه تزریق دُز سوم نیز باید توجه شود.

مهرابیان با اشاره به پیشتاز بودن گیلانی‌ها در واکسیناسیون، گفت: بیش از ۹۵ درصد دُز نخست و بیش از ۸۷ درصد نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند البته هنوز حدود پنج درصد گیلانی‌ها واکسن نزده‌اند.

وی با اشاره به اینکه خطر ابتلاء به امیکرون واکسن نزده‌ها را تهدید می‌کند، اضافه کرد: تزریق دُز سوم واکسن بیش از ۸۰ درصد از ابتلاء افراد به امیکرون جلوگیری می‌کند.

مهرابیان با بیان اینکه ۲۸ بیمار کرونایی نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، ادامه داد: ۱۰ نفر امروز به این بخش منتقل شدند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید