کد خبر: 371308
۰
۰
نسخه چاپی

برای هر صندلی مدیریتی در کشور ما 73 نفر شهید شده اند

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی (تبلیغ نیوز)، حجت الاسلام مرادی از رزمندگان دفاع مقدس در همایش وعاظ عرصه دفاع مقدس که به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در مرکز همایش های غدیر قم برگزار شد، گفت: بنا به تحقیقات یک دانشمند روسی در طول تاریخ 3 میلیارد نفر در اثر جنگ های بزرگ کشته شده اند؛ جنگ عراق علیه ایران ششمین جنگ بزرگ در قرن اخیر است.
وی افزود: طلاب و روحانیون در جنگ تحمیلی نقش مهمی داشته اند؛ در جنگ های مختلفی که در 300 سال قبل برای ایران پیش آمده است بخش ها مختلفی از کشور ما از آن جدا شد؛ تنها جنگی که یک وجب از خاک ایران در آن از دست نرفت 8 سال دفاع مقدس بود.
حجت الاسلام مرادی خاطرنشان کرد: اهدای 5200 شهید، 8920 جانباز و 300 نفر آزاده تنها بخشی از مجاهدت های روحانیت در عرصه دفاع مقدس بود.
وی استحکام نظام جمهوری اسلامی را مدیون خون های ریخته شده شهدا دانست و گفت: برای هر صندلی مدیریتی در کشور ما 73 نفر در دفاع مقدس به شهادت رسیده است.
این رزمنده دفاع مقدس تصریح کرد: دفتر تبلیغات اسلامی در دوران دفاع مقدس 39540 بار-نفر روحانیون را به این عرصه اعزام نمود.
وی با اشاره به اشتیاق روحانیون به حضور در دفاع مقدس افزود: روحانی هایی را در دفاع مقدس داشتیم که ماه ها خانواده خود را نمی دیدند و به تبلیغ در این عرصه می پرداختند.
حجت الاسلام مرادی بیان داشت: شهید ردانی پور فرمانده تیپ 45 قمربنی هاشم آنچنان اخلاص داشت که برای ازدواجش نامه ای به حضرت معصومه می نویسد و از ایشان می خواهد که با خانمی از سلاله پاک سادات ازدواج نماید؛ او بعد از ازدواجش در جبهه ها به شهادت رسیده و حتی پیکرش پیدا نشد.
وی گفت: شهید «عبدالله میثمی» کسی بود که در حین نماز شب به شهادت رسید.
این رزمنده دفاع مقدس اظهار کرد: از بین هر 1000 نفر روحانی 40 نفر از آن ها در دفاع مقدس به شهادت رسیدند و پرجمعیت ترین قشر از نظر اهدای شهید در آن دوران بوده اند.
وی در پایان با تأکید بر اهتمام علما بر حضور در عرصه دفاع مقدس عنوان داشت: مرحوم میرزاجواد آقای تبریزی به جبهه رفت و گفت «اگر من شهید شدم همین جا مرا دفن کنید» و حتی به مشهد نبرید.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید