کد خبر: 373814
۰
۰
نسخه چاپی

کتاب بانوی ملکوت به چاپ ششم رسید

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی(تبلیغ نیوز)، کتاب «بانوی ملکوت (نگاهی به حیات معنوی کریمه آل محمد حضرت فاطمه معصومه(س))» اثر آیت الله علی کریمی جهرمی به همت موسسه بوستان کتاب در ۱۶۴ صفحه منتشر شد.
این اثر، پس از نگاهی اجمالی به قم در کلام روایات و تحلیلی از آن در اخبار به بررسی ابعاد مختلف از حیات طیبه کریمه آل محمد حضرت فاطمه معصومه(س) می پردازد و خاتمه کتاب ذکر و یاد جور نشانی از صهبای علم و معنویت کریمه اهل بیت است که در همجواری با دختر موسی بن جعفر قرین سعادت ابدی گردیده‌اند.
برخی از اهم مباحث این اثر عبارتند از: شباهت حضرت معصومه(س) به حضرت زینب(س)، بیت النور یا محراب عبادت حضرت معصومه(س)، کرامت حضرت معصومه(س)، توسل به آن حضرت، تکریم حریم قم و حضرت معصومه(س)، اهتمام شیعه به زیارت حضرت معصومه(س) و تواضع بزرگان در آستانه آن حضرت.
برشی از اثر
* تواضع بزرگان در آستانه حضرت فاطمه معصومه(س)
جلالت قدر و عظمت حضرت فاطمه معصومه از مسلمات است و مورد هیچ گونه ابهام و اجمال و یا سخن اشکال نیست، از این رو از روسای مذهب و زعمای دین، در همه اعصار برای آن بانوی آسمانی احترام فوق العاده قائل بوده و هستند و همگی در برابر آستان با عظمت و جلالش سر تعظیم فرود می آورند و تشرف به حرم مطهر آن حضرت را افتخار خود دانسته و به بوسیدن اعتاب به آن حضرت، سرفرازند و زیارت وی را مایه سعادت و خوشبختی دو جهان و نجات و رهایی خویشتن از عذاب الیم الهی می دانند‌.
از جمله این اعاظم و بزرگان آیت الله العظمی بروجردی بود که شخصیت بزرگ جهانی بود و زعیمی بلامنازع و تقریباً متفق علیه به شمار می رفت. یکی از اعلام از حواریون آن زعیم بزرگ نقل می‌کردند که صحبت این بود که ابن سعود در سفر به تهران برای ملاقات با ایشان به قم بیاید، آقا نپذیرفتند و موافقت نکرده، فرمودند: چون اگر به قم بیاید، به زیارت حرم حضرت معصومه(س) نمی رود و این توهین به آن حضرت است که با من ملاقات کنند، ولی به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) نرود.
علاقه مندان جهت خرید اینترنتی این کتاب می توانند به نشانی اینترنتی www.bustaneketab.ir مراجعه نمایند.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید