کد خبر: 375927
۰
۰
نسخه چاپی

سبک زندگی اسلامی را به درستی در کارهای نمایشی تصویرسازی نکرده ایم

شفیع آقامحمدیان، کارگردان سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه، با بیان اینکه ما در پرداختن به سبک زندگی اسلامی در برنامه‌های نمایشی موفق نبوده‌ایم، گفت: نظر شخصی من این است که در این رابطه ما نتوانسته‌ایم کارکرد مطلوبی داشته باشیم چراکه تا به امروز در حوزه تولیداتی با محوریت سبک زندگی اسلامی، ورودی مناسب نداشته‌ایم.

وی افزود: برای الگوسازی از سبک زندگی ایرانی اسلامی ما چندان کار سختی پیش رو نداریم چون الگوهایی چون ائمه (ع) و سیره آنها پیش رویمان است که می‌توان با پرداختن به آنها به بهترین نحوه سبک زندگی ایران اسلامی را مد نظر قرار داد، البته ما ایرانیان به دلیل زیستی که از کودکی با یاد و نام ائمه داشته‌ایم تا حدودی در زندگیمان یاد این بزرگان جاری است اما اگر بتوانیم عملی به این موضوعات بپردازیم کارکردمان بسیار بالاتر خواهد رفت.

این کارگردان ادامه داد: لازم به ذکر است کار کردن درباره ائمه یک اتفاق دم دستی و ساده نیست که فکر کنیم هر کسی می‌تواند در این رابطه کار کند. برای فیلمسازی در این حوزه در ابتدا باید تعهد و باور وجود داشته باشد و در ادامه نیز باید تخصص کافی در این رابطه مدنظر قرار گیرد و الاّ آثاری که یکی از این دو ویژگی را نداشته باشند مطمئن باشید در یک جای کار لنگی خود را مشخص خواهد کرد.

وی در پایان تأکید کرد: آسیب جدی که تولیداتی با محوریت موضوعات دینی را تهدید می‌کند مستقیم‌گویی است در این راستا تا می‌توان باید با زبان دراماتیک در این حوزه سخن گفت. رسیدن به این خواسته هم زمانی محقق می‌شود که بتوانیم از وجود نویسندگان خوبی دار کارهایمان بهره ببریم.

انتهای پیام

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید