کد خبر: 379243
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

انجام تشریفات گمرکی خروج موقت ۷هزار کامیون حامل تجهیزات مواکب در اربعین امسال

به گزارش قم پرس گمرک، «علیرضا مقدسی» اظهار داشت: بر اساس آمارهای موجود از تاریخ هفت تا ۲۷ شهریورماه سال جاری، از گمرکات مرزی ویژه تردد زائران و موکب داران، بالغ بر ۶ هزار و ۸۸۹ دستگاه کامیون حامل مواد مصرفی و تجهیزات و لوازم مواکب اربعین و بیش از ۷۰۰ دستگاه خودرو شامل اتوبوس، خودرو سواری، آمبولانس و ۴۰ دستگاه کامیون حامل تجهیزات پزشکی به صورت خروج موقت پس از انجام تشریفات گمرکی در سریع‌ترین زمان ممکن از گمرکات یادشده تردد کردند.

وی تصریح کرد: کارکنان خدوم و وظیفه‌شناس گمرک در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به زائران عتبات عالیات در ایام منتهی به اربعین حسینی به طور شبانه‌روزی در خدمت زائران بودند و با تلاش بی‌وقفه، تشریفات گمرکی مربوطه را در مرزهای تعیین شده با دقت و سرعت به انجام رساندند.

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به بسیج امکانات و نیروی انسانی برای خدمات رسانی به زائران عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال کم نظیر عاشقان اباعبدالله از مراسم راهپیمایی اربعین در سال جاری، گمرک جمهوری اسلامی با اعزام نیروها از سایر گمرکات کشور و استقرار آنها در گمرکات پرتردد از جمله گمرک مرزی مهران، تلاش کرد تا زائران هنگام تردد از گمرک معطلی نداشته باشند.

وی اظهار داشت: علاوه بر این با ایجاد هماهنگی و تعامل با سایر سازمان‌های مستقر در مرز و نمایندگان دیگر سازمان‌های خدمات رسان، تلاش شد تا از بروز هرگونه وقفه و مشکل در امر خدمات رسانی جلوگیری شود که با همکاری و فعالیت شبانه‌روزی همکاران زحمتکش، امیدواریم رضایت زائران را فراهم کرده باشیم.

مقدسی با اشاره به اقدامات و تصمیمات اتخاذشده در ستاد اربعین گمرک برای تسهیل در تردد و خروج زائران و موکب داران از گمرکات مرزی تعیین شده شامل مهران، چذابه، شلمچه، باشماق، پیرانشهر، خسروی و سومار تاکید کرد: برای سهولت در تردد زائران و تسریع و تسهیل در خروج موقت کامیون‌های حامل مواکب و مواد مصرفی از گمرکات مرزی، تمامی تشریفات گمرکی مربوطه با همکاری و تلاش گمرکات استانی در مراکز استان‌ها انجام گرفت که همین امر سبب شد تا تردد در گمرکات مرزی با سهولت بیشتری انجام شود.

به گفته مقدسی، ۲ گمرک میرجاوه و دوغارون نیز به زائران اتباع دیگر کشورها که در پیاده روی اربعین حسینی شرکت کردند، تسهیلات و خدمات لازم را ارائه دادند.

مقدسی ضمن قدردانی از زحمات همه کارکنان گمرکات مرزی، ستادی و گمرکات اجرایی کشور در ایام برگزاری مراسم اربعین امسال، همچنین از آمادگی کامل گمرک برای خدمات رسانی به همه زائران در هنگام بازگشت به کشور خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با تامین امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی لازم، گمرک بتواند در آینده خدمات بهتری به زائران عتبات عالیات ارائه کنند.