کد خبر: 379303
۰
PNAZAR
نسخه چاپی
امام جمعه آبادان:

استکبار جهانی از پیشرفت کشور هراسان و نگران است

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت‌الاسلام عبدالحسین غبیشاوی در خطبه‌های نماز جمعهاین هفته آبادان بیان کرد: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی سعی داشتند با ترور و دشمنی و توطئه‌های مختلف به آن ضربه بزنند اما توطئه‌های آنها همواره شکست خورده است.

وی افزود:شمنان اینک نیز با تحریم و فتنه‌گری سعی در ضربه زدن به انقلاب و آرمانهای شهدا را دارند و با شعارهای پوچ توسط برخی از افراد گمراه مقاصد شومی را دنبال می‌کنند که هیچ گاه ملت با بصیرت ایران اجازه چنین رفتاری را به آنها نخواهند داد.

حجت اسلام غبیشاوی با بیان اینکه شعار حمایت از حقوق زن برخی افراد دروغی بیش نیست،گفت: حجاب زنان در نظام اسلامی، هیچ‌گاه برای آنان محدودیتی درپی نداشته است.

وی ادامه داد: اکنون جامعه و ارزش های اسلامی و دینی، مورد تهاجم فرهنگی قرار دارد و نیاز است مردم بیشتر با این ارزش ها آشنا شوند.

وی بیان کرد: بصیرت ملت فتنه فتنه‌گران را خنثی خواهد کرد و جز رو سیاهی برای آنان چیزی بجا نخواهد ماند.

امام جمعه آبادان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه آبادان سالگرد رحلت پیامبر اسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) را تسلیت گفت و افزود:دولت، مردم و موکبداران عراق در ایام اربعین بهتر از سال‌های گذشته از زایران اربعین پذیرایی کردند که باید از آنها قدردانی کنیم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: پیشکسوتان دفاع مقدس باید واقعیت‌ها جنگ تحمیلی و رشادت‌های رزمندگان اسلام را برای نسل جدید بیان کنند تا از تحریف آن توسط افراد مغرض جلوگیری شود.

گزارش خبرنگار ایرنا حاکیست: مردم ولایت مدار و انقلابی آبادان پس از اقامه نماز جمعه در محکومیت اقدامات خرابکارانه اخیر توسط برخی معاندان و اغتشاشگران و اهانت به قرآن کریم و توهین به ارزش های دینی و انقلابی راهپیمایی کردند.