کد خبر: 379780
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

میزبانی تهران، شیراز و تبریز از هفته فرهنگی تاجیکستان در ایران

به گزارش خبرنگار فرهنگی از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با همکاری وزارتخانه های فرهنگ ایران و جمهوری تاجیکستان و سفارتخانه آن و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، هفته فرهنگی جمهوری تاجیکستان در ایران (۱۱ تا ۱۶ مهرماه) در شهرهای تهران، شیراز و تبریز برگزار می‌شود.

این رویداد فرهنگی شامل اجرای برنامه توسط گروه‌های هنری از جمله گروه نمایش، گروه موسیقی، قرائت شعر توسط شعرای تاجیکستانی و برگزاری نمایشگاه نقاشی، عکس، هنرهای دستی و لباس‌های ملی آن کشور می‌شود.

میزبانی تهران، شیراز و تبریز از هفته فرهنگی تاجیکستان در ایران

مراسم افتتاحیه «هفته فرهنگی جمهوری تاجیکستان در ایران» روز دوشنبه ۱۱ مهرماه ساعت ۱۶ با حضور وزرای فرهنگ ایران و تاجیکستان و رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و شخصیت‌های فرهنگی و هنری داخلی و خارجی در منطقه فرهنگی گردشگری اراضی عباس‌آباد تهران برگزار خواهد شد.

پیشنهاد برگزاری هفته فرهنگی

به گزارش ایرنا، نظام‌الدین زاهدی سفیر تاجیکستان در ایران در دیدار ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۰ خود با حجت‌الاسلام محمدمهدی ایمانی‌پور، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، پیشنهاد برگزاری هفته فرهنگی تاجیکستان در ایران را مطرح کرد.

وی سفر رییس جمهوری ایران به تاجیکستان را نشانه اهمیت گسترش روابط و برنامه‌ریزی برای توسعه همکاری‌ها دانست و گفت: به نظر می‌رسد با اقدامات مشترک ۲ کشور، ظرفیت‌های موجود جهت توسعه روابط تاجیکستان و ایران در همه حوزه‌های مورد اهتمام در آینده نیز مورد استفاده ثمربخش قرار گیرد.

میزبانی تهران، شیراز و تبریز از هفته فرهنگی تاجیکستان در ایران

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این دیدار به نقش فرهنگ و هنر در دوستی و پیوند ملت‌ها اشاره کرد و گفت: ایران و تاجیکستان با توجه به اشتراکات فراوان فرهنگی، هم زبانی، آداب و رسوم و دیدگاه‌های مشترک، گام‌های بسیار ارزشمندی را برای توسعه همه‌جانبه برداشته‌اند.

حجت‌الاسلام محمد مهدی ایمانی‌پور با تأکید بر اینکه روابط با همسایگان در اولویت ما قرار دارد، بیان کرد: اشتراکات فرهنگی بسیار فراوان ایران با تاجیکستان به عنوان بسترهای توسعه روابط فرهنگی، فرصت مناسبی برای گسترش روابط در دیگر زمینه‌ها فراهم کرده است.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.