کد خبر: 382075
۰
۰
نسخه چاپی
طائب:

برآورد سیا درباره ایران اشتباه بود، اعلام شکست کردند و نه پایان

به گزارش خبرنگار حوزه از کرج، حجت الاسلام و المسلمین حسین طائب مشاور فرمانده کل سپاه در گردهمایی بانوان فرهیخته البرز که امروز بعد از ظهر در سالن شهدا کانون شهید سبحانی کرج برگزار شد با اشاره به حوادث اخیر گفت: خداوند در آیه ۵۴ سوره مائده می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده‌اید! هر کس از شما، از آیین خود بازگردد، به خدا زیانی نمی‌رساند؛ خداوند قومی را می‌آورد که آنها را دوست دارد و آنان (نیز) او را دوست دارند، در برابر مؤمنان متواضع، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند؛ آنها در راه خدا جهاد می‌کنند، و از سرزنش هیچ ملامتگری هراسی ندارند. این، فضل خداست که به هر کس بخواهد (و شایسته ببیند) می‌دهد؛ و (فضل) خدا وسیع، و خداوند داناست.

وی در توضیح این آیه ادامه داد: بعد از نزول این آیه پیامبر(ص) به سلمان فرمودند این قوم از نسل تو و هم وطنانت در فارس هستند. این قوم دارای ۵ ویژگی؛ دوست داشتن خدا ، خضوع در برابر مومنین و سرسخت در برابر کافران ، جهادگر بوده و از سرزنش دیگران هراسی ندارند.

طائب با بیان اینکه قوم معرفی شده در این آیه نه سلطه گر هستند و نه سلطه پذیر و به حدود الهی احترام می گذارند، توضیح داد: سرپرست این قوم خدا و رسول او هستند و بر اساس آیه ۵۶ سوره مائده ؛وَمَنْ یَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ(و هر کس که خدا و رسول و اهل ایمان را ولیّ و فرمانروای خود داند (فیروز است) که تنها لشکر خدا فاتح و غالب خواهد بود) چنانچه ما امروز در عصر غیبت تبعیت از نائب امام زمان (عج) داشته باشیم و جا پای او بگذاریم به وعده ای که خداوند برای پیروزی حزب الله داده می رسیم.

وی با اشاره به دشمنی کفار با مومنان گفت: وقتی چنین قومی بخواهد دستور خدا و رسول او و نائب امام زمان را اجرا کند، دشمنان در برابر آنها صف آرایی می کنند و آنها را هدف انواع جنگ سخت،نیمه سخت،هوشمند و جنگ ترکیبی قرار می دهند تا این حزب غلبه پیدا نکند.

مشاور فرمانده کل سپاه ادامه داد: چنانچه ما امروز دشمن خدا را به سرپرستی نگیریم و از جنگ و عملیات روانی آنها نهراسیم پیروزی با ما است.

وی با ضرورت رصد فردی هر یک از مومنان در این وعده الهی گفت: همه ما باید خود را رصد کنیم که این ویژگی های ذکر شده در این آیه قرآن در ابعاد فردی ، اجتماعی و سیاسی چقدر در ما صدق می کند و اگر متوجه ضعفی شدیم باید آن نقطه ضعف را بر طرف نماییم و در این صورت وعده الهی قطعی است.

مشاور فرمانده کل سپاه با اشاره به تاریخچه کوتاهی از شرایط زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، بیان کرد: در آن زمان دو قطب جهانی برای سلطه بیشتر بر جهان با یکدیگر رقابت می کردند تا جهان به دو بخش سلطه گر و سلطه پذیر تبدیل شود. در بلوک غرب که مکتب لیبرال و اقتصاد کاپیتالیسم و در دفاع ناتو را داشت و بلوک شرق مکتب کمونیسم و اقتصاد سوسیالیسم و دفاع ورشو را در برداشتند.

طائب ادامه داد: زمانی که امام خمینی(ره) با رهبری خود انقلاب اسلامی را با کمک مردم به پیروزی رساندند این ملت که قوم سلمان فارسی هستند با دست خالی بر این دشمنان پیروز شدند و هویتی به نام هویت انقلاب اسلامی شکل گرفت.

وی تصریح کرد: در واقع جهان تبدیل به سه ضلع شرقی،غربی و جمهوری اسلامی تقسیم شد و مردم ایران خواستار زندگی زیر پرچم الله شدند و دشمنان با نقشه ها و شورش های مختلف علیه این ملت بلند شدند و بعد از ناکامی متوسل به برپایی که یک جنگ نظامی جهانی علیه ایران شدند.

طائب با اشاره به رشادت ها و ایثارگری های مردم در دفاع مقدس گفت: این مردم تا پای جان از نظام و کشور دفاع کردند و شهید دادند و یک وجب از خاک خود را از دست ندادند و به این ترتیب هویت دفاع مقدس هم شکل گرفت.

وی با اشاره به سایر دشمنی های دشمنان ایران در حوزه تحریم و جنگ اقتصادی گفت: در سال های اخیر برای بر هم زدن نقشه منطقه، داعش را ایجاد کردند تا ابتدا کشورهای اطراف ایران را تصرف کنند و یک جنگ امنیتی در منطقه به راه انداختند که هویت مقاومت در این زمان شکل گرفت و شهید سردار سلیمانی و یارانشان نگذاشتند داعش وارد ایران شود و منطقه را از لوث داعش پاک کردند، به این ترتیب ایشان پایان داعش را در منطقه اعلام کرد.

حجت الاسلام طائب با بیان اینکه وقایع امروز نشان از یک جنگ ترکیبی دارد، افزود: دشمنان برای جلوگیری از شکل گرفتن هویت خدمت و پیشرفت در جامعه دست به برپایی یک جنگ ترکیبی علیه جمهوری اسلامی ایران زدند و این مهم عامل اصلی به راه افتادن حوادث اخیر است.

مشاور فرمانده کل سپاه با اشاره به پیشرفت های گسترده ایران در حوزه نظامی و مقایسه آن با زمان آغاز جنگ تحمیلی گفت: ما در روزهای اول جنگ از تهیه سیم خار دار گرفته تا پدافند و هواپیما و موشک به آمریکا و کشورهای دیگر وابسته بودیم، اما امروز بعد از گذشت ۴۳ سال به قدرت تولید بازدارندگی رسیدیم و این در حالی است که کشورهای همسایه به آمریکا وابسته نظامی هستند و عربستان که ده برابر ما نفت خام می فروشد با کسری بودجه روبرو است، چرا که ردیف اول بودجه اش مربوط به پدافند آمریکایی در عربستان است و باید میلیادرها دلار به آمریکا بدهند.

طائب تصریح کرد: آمریکایی ها در کشورهایی چون قطر، عربستان، کویت و بحرین پدافند آمریکایی و منطقه ای به نام سنتکام ایجاد کردند و میلیاردها دلار از درآمد نفتی این کشورها را دریافت کردند.

وی افزود: این پدافند آمریکایی و منطقه ای در برابر حملات ساده انصارالله با پهپاد که در دفاع از مردم یمن انجام می شد نتوانست موفق شود، از این رو بایدن در سفرش به چند کشور عربی طرح پدافند جدید و سه گانه آمریکا، اسرائیل و کشورهای عربی منطقه را مطرح کرد و خواهان میلیاردها دلار هزینه بیشتر شد.

وی با بیان موفقیت و توضیح پیشرفت های نظامی ایران گفت: موفقیت نظامی ایران در عرصه پدافندی در حدی است که کشورهای دوست در نمایشگاه دستاوردهای پدافندی ایران خواهان خرید سلاح و تجهیزات نظامی هستند.

طائب با اشاره به وضعیت نامساعد اقتصادی سایر کشورهای منطقه گفت: عراق با فروش ۴ برابر نفت خام نسبت به ما وضعیت نا مساعدی دارد و ما در حال کم کردن وابستگی اقتصاد خود به نفت هستیم. راهبرد ایران تبدیل نفت به فرآورده و ارزش افزوده است و از این مجرا موفق به صادر کردن برق نیز شدیم.

وی اظهار کرد: با وجود تحریم اقتصادی ایران ما تحریم ها را دور می زنیم و نفت خود را می فروشیم و به فضل الهی با تاسیس نیروگاه های برق دیگر قطعی برق هم نداریم و از طریق صادرات برق کسب درآمد می کنیم.

مشاور فرمانده کل سپاه با اشاره به مسیر پیشرفت و تبدیل علم به ثروت گفت: حرکت در این مسیر نیازمند صبر و تحمل و انجام یک دوره جراحی است، چرا که اقتصاد ما می خواهد به مرحله تعادل برسد. علی رغم جوسازی ها، خرید نان بر اساس دستگاه انجام شد و جلوی قاچاق و واسطه گری گرفته شد و در دلار صرفه جویی شد تا زیر ساخت های توسعه در عرصه برق و آب فراهم شود.

وی ادامه داد: جنگ جدید دنیا بر سر آب و غذا است و امروز به فضل الهی ذخایر استراتژیک ما بالا رفته و نیازی هم به استفاده از این ذخایر نداریم، چرا که نفت می فروشیم و واردات هدفمند داریم اما تا تسلط دولت انتخابی و ایجاد یکپارچگی و اصلاح زیر ساخت ها نیازمند صبر و بردباری هستیم.

سند ملی استراتژیک آمریکا می گوید سال ۲۰۲۵ برای آمریکا سرنوشت ساز است

طائب گفت: آمریکایی ها برآوردی دارند و می گویند زمان برای ما به سرعت می گذرد. سند ملی استراتژیک آمریکا می گوید سال ۲۰۲۵برای آمریکا سرنوشت ساز است و باید کدخدای سرزمین ارتباطاتی شود که هیچ مرزی بین کشورها، اقوام، خانواده و مذاهب وجود ندارد و این دنیا را باید آمریکا مدیریت کند.

وی تصریح کرد: اخیرا بر اساس سند امنیت ملی آمریکا اعلام کردند که آنها تا سال ۲۰۳۰ فرصت دارند، چرا که این سال تعیین کننده سرنوشت آمریکا و جهان است و باید تا سال ۲۰۳۰ بر مشکلات درونیشان فائق بیایند.

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: آمریکایی ها در سال ۲۰۰۰، ۲تریلیون دلار بدهکاری داشتند و در حال حاضر آمریکا بیش از ۲۳تریلیون دلار بدهکاری دارند. آنها گفتند باید چالش های پیش روی خود را حل کنیم. منظور آنها از این چالشها چین، روسیه و ایران بود، لذا جنگ اوکراین را طراحی برای روس ها، تایوان را برای چین و بی ثباتی برای منطقه مقاومت طراحی کردند.

طائب گفت: تمام تلاششان را کردند تا ایران بی ثبات شود. ما داخل کشور تصویری از خودمان داریم که مستقل هستیم، اما گرانی و مشکلات معیشتی داریم و اشکالات را بیان می کنیم، اما نگاه دشمن به ما این است که شما یک کشور مستقل هستید و با این مقاومتتان دموکراسی آمریکا را تضعیف می کنید. این جمله عین سند امنیت ملی آمریکا است که ایرانی ها الگوی حکمرانی جدید به دنیا می دهند و با انسجام به سمت پیشرفت می روند.

وی ادامه داد: دشمنان قصد داشتند از مهرماه از دانشگاه شروع کنند دو موضوع معیشت در دانشگاه و حجاب و سپس آن را به سایر اقشار و اقوام مذاهب منتقل و به مراکز نظامی حمله کنند و بعد به زندان ها و بگویند در زندان ها را باز کردیم اما نقشه آنها با شکست روبرو شد.

حجت الاسلام طائب گفت: آنها به دنبال بی ثباتی عراق بودند تا مراسم اربعین شکل نگیرد، اما ۲۰ میلیون نفر به عراق سفر کردند و از ایران ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر به عراق رفتند و ناجا یک ماه درگیر این برنامه تامین امنیت و صدور گذرنامه زوار بود، در این میان اتفاقی افتاد و غفلتی شد و دشمنان روایتگری دروغ کردند و احساسات مردم را تحریک نمودند و این اختلافات را بین اقوام انتقال دادند.

در فتنه اخیر به دنبال امتیازگیری بر سر میز مذاکره هستند

وی با اشاره به وقوع ۵فتنه پس از انقلاب اسلامی تاکنون گفت: در این پنجمین فتنه امیدوار بودند بر ایران فشار بیاورند تا ایران مجبور به امتیازدهی بر سر میز مذاکره شود و این به معنای قدرت انقلاب ما است. سؤالی که مطرح است چرا حجاب را هدف قرار دادند چون نماد عمومی از حاکمیت الله است. یعنی مردم تعبد خودشان را در رعایت حجاب به معبودشان نشان می دهند پس باید این نماد باید درگیر کنند و برآوردشان به هم ریخت آنها اعلام شکست کردند و نه اعلام پایان فتنه.

طائب ادامه داد: براساس گزارش سنتکام که به پنتاگون اعلام کردند؛ برآورد سیا درباره ایران اشتباه بود. آنها گفتند: ما فکر می کردیم فشارهای اقتصادی مقاومت مردم ایران را از بین برده و گمان می کردیم حجاب از روی اجبار است و دوگانه حجاب اجباری و اختیاری را انتخاب کردند که برآوردشان اشتباه بود، اما پایان کار را اعلام نکردند چون شرایط آمریکا و اسرائیل نامناسب است .

اسرائیل برای سومین بار دولتش به هشتاد سالگی نمی رسد

وی گفت: بنت نخست وزیر سابق اسرائیل در نامه ای به جمعیت خاموش اسرائیل در ۲۸ صفحه وضعیت این رژیم را توصیف کرده و برای روی کار آمدن مجدد نتانیاهو هشدار داده است و روی کار آمدن مجدد او را اینگونه معرفی کرده که اسرائیل برای سومین بار دولتش به هشتاد سالگی نمی رسد و این در حالی است که این رژیم در ۷۵ سالگی خود به سر می برد.

مشاوره فرمانده کل سپاه با اشاره به شکنندگی اوضاع سیاسی آمریکا گفت: امروز حزب دموکرات در کنگره، سنا و دولت کشور دارای یکپارچگی است و در صورت به هم ریختن این یکپارچگی در انتخابات کنگره مقدمه نا امنی در سال ۲۰۲۴ بوجود آمده و ترامپ باز می گردد.

طائب در پایان گفت: همانطور که خداوند به قوم سلمان وعده پیروزی داد، این مقاومت ها برای ما هویت هایی چون انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مقاومت، خدمت و هویت پیشرفت به وجود آورده و در ابعاد مختلف علمی پیشرفت های ۴۳ ساله داشتیم و این موفقیت ها را غربی ها می بینند که ایران الگوی سایر کشورها شده و به فضل الهی بر مشکلات داخلی فائق خواهیم آمد و با روی کار آمدن جریان انقلابی این مسائل و مشکلات به سرعت حل خواهد شد و انقلاب به دست صاحب اصلی آن حضرت صاحب الزمان(عج) می رسد و پرچم اسلام بر کل جهان به اهتزار در خواهد آمد.

انتهای پیام

دبیرسرویس: #سیدمصطفی_موسوی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید