کد خبر: 383578
۰
۰
نسخه چاپی

غیرت ویژگی تربیت فرزندان فاطمی است

به گزارش قم پرس مراسم سوگواری شهادت صدیقه طاهره(س) و بزرگداشت چهلمین روز شهادت شهید آرمان علی وردی عصر امروز پنجشنبه ۱۷آذرماه با حضور حجت الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی و مداحی حاج منصور ارضی در مسجد ارک بازار تهران برگزار شد.

حجت الاسلام قمی در این مراسم گفت: محفل و روضه مادر امام زمان(عج) و چهلم سرباز امام زمان(عج) است و امیدواریم ما نیز جزو یاران امام زمان(عج) باشیم به خصوص امروزی که مشخص است در جنگیم و این یک جنگ تمام عیار ترکیبی روبروی دشمنی است که به تعبیر امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه شیطان پیاده و سواره را به خط کرده است.

وی با اشاره اینکه دشمن مارا مقابل هم قرار داده است،ادامه داد:دشمن از شرایط موجود یک جنگ تمام عیار درست کرد و ما خون و شهید دادیم تا در مقابل این دشمن بایستیم. این دشمن می خواست شک را در قلب انقلابیون راه بیاندازد، اوباش را به میان آورد تا جوان رعنا را ازبین برود اما مگر می شود کسی دلداده حضرت زهرا(س) را با چنین اموری بلرزاند؟

رییس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: این ملت برای امام حسین(ع) خون می دهند. در تمام این مدت ما مامور به صبر بودیم کسی که کوتاهی کرد، خودش میداند و کسی که غیرتش باعث فریاد زدن در مقابل ظالم شده زمان سکوت و صبرش بوده وگرنه امروز دشمن اندکی از پیروان راستین را میبیند. واقعیت این است که جبهه ظلم و کفر از روزی که ملت امام حسینی به خروش بیاید میترسند.

وی با تاکید براینکه ملت به پای رهبر سیدی که علم شیعه را بدست گرفته می ایستند،ادامه داد:نه دشمن به قدرت پنجاه سال قبل است و نه ما به ذلت پنجاه سال قبلیم. نمادهای قدرت این نظام کم نیستند و تنها یکی از این نمادها حاج قاسم سلیمانی بود.

حجت الاسلام قمی با بیان اینکه ما قوی هستیم چون ارمان و شهید داریم، ادامه داد: رهبری بر طبق آیه قرآن «یُجاهِدونَ فی سَبیلِ اللَّهِ وَلا یَخافونَ لَومَةَ لائِمٍ » است ملامت او را نمیترساند.و تمامی مسئولان که عمل و بروز انقلابی دارند باید در این خصوص موضع بگیرند.

وی اصل را ولی فقیه عنوان کرد و بر اساس شهید حاج قاسم سلیمانی حرمت ولی فقیه را حرمت مقدسات خواند و گفت:ما مظهر قدرتمان شهدا هستند که تجلی آنها سیدالشهدا(ع) است. مظهر قدرت امیرالمومنین(ع)،حضرت فاطمه زهرا(س) بود که در راستای جهاد تبیین نیز سرآمد بودند.

وی بااشاره به اینکه طلاب نباید از حضور در جامعه واهمه داشته باشند، گفت: دشداشه سفیدی که تن ماست کفن است و برای مکتب حاضریم تا پای جان سربازی کرده و برای آن هزینه دهیم. هر هیاتی باغیرتی با بانوی چادری همراهی می‌کند. ما به چادر حساسیم و در این راه جان و سر هم میدهیم. در ده های قبل نیز شهید بهشتی، شهیدمطهری نیز هم ناسزا شنیدند و شهید شدند. امروز هم نوبت ماست تا پای مکتب هزینه دهیم. طلبه مکتبی انقلابی خادم مردم محسوب میشود.

وی ادامه داد: ما خودمان را خادم مردم میدانیم. طلبه ها در همه وضعیت های سخت ازجمله زلزله، سیل، کرونا، تحصیل، اردوهای جهادی، حرکتهای مواسات در صف اول بودند. این از ویژگی های خادمان طلبه و هیاتی های غیرتمند است که دغدغه مند هستند.

رییس سازمان تبلیغات با تاکید براینکه هیاتی ها قرنها ظلم دیدند و عهد کردند که نوکر و خادم مردم باشند،ادامه داد: ما ملت شهادتیم و همیشه در همه زمینه ها و عرصه ها نسل شهید اول و ثانی در همه صنوف راه خود را پیدا خواهد کرد.شهدا از فرزندان حضرت زهرا(س) هستند و همچنان این راه پر افتخار ادامه دارد. خون شهید ناموس الهی است و پایمال نخواهد شد و اصلش هم این است که فتنه ها را خون این شهیدان تا کنون جمع کرده است.

امروز جهاد تبیین را نباید دست کم گرفت با بیانی که به دل و جان جوانان بنشیند و حضرت زهرا بزرگ بانوی جهاد تبیین بودند. بلکه با سلوک و رفتار و عملشان این راه را طی کردند. روضه های خانگی حضرت زهرا(س) جهاد تبیین بود.

وی با تاکید بر اینکه نقش بانوان در جهاد تبیین بسیار زیاد است، غیرت را ویژگی تربیتی فرزندان فاطمی دانست و گفت: مردان امروز بیخود در واگن بانوان مترو وارد می شوند.باید قانونی جلوی خطا گرفته شود.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید