کد خبر: 394196
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

۷۳ پروژه در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی افتتاح می شود

به گزارش قم پرس سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در جریان سفر دو روزه رئیس جمهور و هیئت دولت به آذربایجان شرقی به منظور افتتاح و بازدید از پروژه‌های بخش کشاورزی صبح امروز وارد این استان شد.

سید محمد آقا میری، در این سفر ۷۳ پروژه در بخش کشاورزی با اعتبار بالغ بر ۱۰ هزار و ۷۴۲ میلیارد ریال و ایجاد و تثبیت اشغال برای ۴۱ هزار و ۳۱۶ نفر در بیش از ۱۰ هزار و ۹۸۰ هکتار از اراضی استان را افتتاح خواهد کرد.

افتتاح پروژه توسعه ارس، پروژه سامانه‌های نوین آبیاری و آبیاری تحت فشار، تکمیل خط انتقال آب پروژه پرورش آرتمیا و بهره برداری از اراضی پایاب سد آیدوغموش از جمله برنامه‌های سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در سفر به استان آذربایجان شرقی است.

بهره برداری از خط تولید تراکتور شالیزاری در شرکت تراکتورسازی ایران، بهره برداری از سیلوی شهرستان هشترود و تجهیز و آماده سازی آزمایشگاه دامپزشکی استان با ۲۵ میلیارد تومان هزینه کرد از دیگر طرح‌های قابل بهره برداری در حوزه کشاورزی در این سفر است.

در جریان این سفر، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ضمن دیدار و گفتگوی رو در رو با بهره برداران و متولیان بخش کشاورزی آذربایجان شرقی از نزدیک با مشکلات و چالش‌های این حوزه اثرگذار آشنا می‌شود.

در سفر سید محمد آقا میری به استان آذربایجان شرقی، معاونین و مدیران کل وزارت جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی او را همراهی کردند.

منبع : مهر

دبیرسرویس: #جوادمحمدی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.