کد خبر: 401174
۰
۰
نسخه چاپی

بزرگداشت دو پیشکسوت قرآن در پانزدهمین جلسه تلاوت و استماع قرآن

به گزارش قم پرس، پانزدهمین جلسه تلاوت و استماع، در طلیعه ماه ربیع الاول، با حضور جمع کثیری از پیشکسوتان، قاریان، حافظان و فعالان قرآنی در مجتمع امام خمینی (ره)، حسینیه الزهراء (س) برگزار شد.

در این جلسه پرشور، نام و یاد دو تن از پیشکسوتان قرآنی کشور؛ مرحوم حبیب صحاف و مرحوم رحیم آهور که اخیراً به دیار باقی شتافتند، با حضور خانواده ایشان گرامی داشته شد.

در این محفل که با مدیریت محمدحسین سبزعلی، استاد و قاری بین المللی کشورمان همراه بود، حمید قربانی قاری تهرانی، ابتدا توضیحی در خصوص مفاهیم آیات ١١ تا ٢٠ سوره انعام ارائه کرد و سپس به تلاوت آن پرداخت.

در بخش دیگری از جلسه، حجت‌الاسلام علی تقی زاده، رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم و پژوهشگر قرآنی، گزیده‌ای از مفاهیم آیات ۴۶ تا آخر سوره الرحمن را بیان کرد و در ادامه، همین آیات توسط سیدمصطفی حسینی، قاری ممتاز و خوش خوان کشورمان از شهر قزوین، با اتقان و زیبایی، به سبک مرحوم شیخ محمدصدیق منشاوی تلاوت شد.

در ادامه محفل، نکاتی از معارف سوره والعصر توسط محسن بادپا، قاری پیشکسوت قرآن کریم، تبیین شد. همچنین بیان مفاهیم آیات پیش از تلاوت، به تأسی از توصیه مقام معظم رهبری در بیانات متعدد ایشان از جمله در طلیعه ماه رمضان امسال، اجرا می‌شود.

یکی از برنامه‌هایی که با استقبال حاضران همراه شد، اجرای جمع خوانی و فراز خوانی گروه نوجوانان کریمه اهل بیت (ع) از شهر مقدس قم بود. و همچنین پخش میان برنامه‌های تصویری از مرحوم صحاف و مرحوم آهور، همچنین بیان مطالبی از مشی و منش مرحوم حبیب صحاف توسط دختر ایشان خانم ایمان صحاف و قدردانی وی از همه اشخاص حقیقی و حقوقی که تسلی بخش بازماندگان این دو استاد فقید شدند، از دیگر برنامه‌های پانزدهمین جلسه تلاوت و استماع بود.

در پایان این جلسه نورانی، فرازهایی از آثار متعدد و متنوع قرآنی استاد محمدحسین سبزعلی، شامل چند دوره تلاوت ترتیل، تلاوت تحقیق، مناجات، اذان، دعای ختم قرآن و… پخش شد.

قابل ذکر است جلسات ماهانه تلاوت و استماع قرآن کریم به همت شورای عالی قرآن، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان دارالقرآن الکریم برگزار می‌شود.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید