کد خبر: 337809
۰
۰
نسخه چاپی

پرونده‌های متعددی از شاکیان سایت‌های شرط‌بندی در دادسرای قم تشکیل شد

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالفضل تحریری در این زمینه افزود: تنها در یکی از پرونده‌ها، یک جوان قمی مبلغ دو میلیارد و یک‌صد و شصت میلیون تومان در یکی از سایت‌های شرط بندی از دست داده‌است.

وی با اشاره به اینکه این فرد با خرید کد "ووچرمانی" حساب کاربری خود را شارژ نموده، اضافه کرد: بر اساس گفته این شاکی، سایت قمار betcart.com پس از شارژ مبلغ مذکور، حساب کاربری وی را مسدود و کل مبلغ را برداشت می‌کند.

وی گفت: سایت‌های قمار با شعارهای فریبنده «شانس خود را انتخاب کن» و «به رویاهایت برس» توسط مافیای پنهان مستقر در خارج از کشور اداره می‌شود و با تبلیغات دروغین افراد سرشناس و به اصطلاح «شاخ‌های مجازی» اقدام به جذب مشتری می‌کنند.

تحریری ادامه داد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، سرور اصلی ۲ سایت مربوط به پرونده این جوان، در کشورهای آمریکا و آلمان میزبانی می‌شود.

تحریری تصریح کرد: در اغلب سایت‌های شرط‌بندی وجوه دریافتی به حساب‌های اجاره‌ای واریز می‌شود و در برخی دیگر به‌وسیله ربات بین حساب کاربران در جریان بوده و در نهایت توسط مدیران سایت برداشت می‌شود.

وی درگاه پرداخت بسیاری از این سایت‌ها را جعلی خواند و اظهار داشت: با ورود اطلاعات حساب بانکی در درگاه‌های جعلی پرداخت این سایت‌ها، کلیه اطلاعات حساب افراد شرکت‌کننده در اختیار سایت‌های شرط‌بندی قرار می‌گیرد.

معاون دادستان قم در خصوص اعتیادآور بودن قمار و شرط‌بندی به جوانان هشدار داد و گفت: هرگونه فعالیت در خصوص سایت‌های شرط‌بندی اعم از طراحی و راه‌اندازی سایت‌های قمار، مشارکت و یا در اختیار گذاشتن حساب بانکی، تبلیغ آن‌ها و حتی شرکت در شرط‌بندی و بازی‌های آنلاین جرم محسوب می‌شود.

به گفته وی، طبق قانون، در صورتی که درآمدی نیز از این راه تحصیل شده باشد به نفع دولت ضبط‌شده و چنانچه مالی از دست رفته باشد، قابل برگشت نخواهد بود.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید