کد خبر: 340501
۰

Warning: Use of undefined constant PNAZAR - assumed 'PNAZAR' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/qumpress/public_html/components/com_content/views/article/tmpl/default.php on line 107
PNAZAR
نسخه چاپی

شرکت آلومینیوم پارس با ۵۰ سال سابقه پس از ورشکستگی احیا شد

به گزارش قم پرس شرکت آلومینیوم پارس با حدود ۵۰ سال سابقه که در زمینه تولید محصولات آلومینیوم فعالیت داشت، به دلیل مشکلات گوناگون ورشکسته شد. با ورود دستگاه قضائی و اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری کل استان تهران، مشکلات این واحد تولیدی مورد بررسی قرار گرفت و روند تولید در این واحد تولیدی ادامه پیدا کرد.

گودرزی، مدیر اجرایی شرکت آلومینیوم پارس در این خصوص گفت: در حال حاضر شرکت در سه شیفت و با تمام ظرفیت فعالیت می‌کند و اقداماتی در حال انجام است تا ظرفیت تولید افزایش پیدا کند و در حال حاضر شرکت در وضعیت خیلی خوبی قرار دارد.

مدیر اجرایی شرکت آلومینیوم پارس خاطرنشان کرد: ورشکستگی این واحد تولیدی علل مختلفی دارد. ورشکستگی این شرکت در سال ۹۳ پس از انجام بررسی‌های اولیه تصویب و از سال ۹۴ تحویل اداره تصفیه و امور ورشکستگی شد. علت اصلی این ورشکستگی این بود که پس از واگذاری شرکت در سال ۷۸ به بخش خصوصی، تمامی حمایت‌های دولتی از آن قطع می‌شود و علاوه بر آن نیز اجازه واردات محصولات مشابه از خارج از کشور داده می‌شود.

وی ادامه داد: این واحد تولیدی به دلیل تعویق تسهیلات بانکی با مشکل مواجه شده بود و در نهایت ورشکست شد.

گودرزی با تاکید بر اینکه از زمان ورشکستگی تاکنون این واحد تولیدی فعال بوده است، گفت: شرکت آلومینیوم پارس در سال‌های ۸۷، ۸۸ و ۸۹ سالانه ۲۰ میلیارد تومان زیان سالانه داشته است.

مدیر اجرایی شرکت آلومینیوم پارس با بیان اینکه این واحد تولیدی در مجموع ۸۰۱ نیروی کار دارد، گفت: تمامی زیان انباشته این واحد تولیدی پوشش داده شده و اکنون به سوددهی رسیده است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس