آزمایش کرونای ۵۵ مسافر عراقی در فرودگاه مشهد مثبت شد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه به نقل از دکتر سید محمدحسین بحرینی گزارش داد: این تعداد از میان آزمایش پی.سی.آر ۱۱ هزار و ۶۹۵ مسافر عراقی طی این مدت در قالب ۶۶ پرواز ورودی از عراق ثبت شده است.
وی افزود: در این راستا اقدامات آموزشی و نمونه گیری از اطرافیان برابر دستورالعمل در کوتاهترین زمان ممکن انجام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: با توجه به تاکید مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، از اسفند ماه سال گذشته از تمامی مسافران عراقی بالای هشت سال در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد بدون توجه به اینکه دارای تست یا گواهی سلامت هستند آزمایش پی.سی.آر گرفته می‌شود مگر آنکه فرد گواهی مکتوب مبنی بر تکمیل واکسیناسیون کرونا داشته باشد.

وی گفت: انجام آزمایش توسط آزمایشگاههای بخش خصوصی مورد تایید معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد مستقر در فرودگاه این شهر انجام می شود.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۲۷۰ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۲۰ نفر دیگر از مبتلایان به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۸۱ هزار و ۱۸۳ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۲ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۹۷۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید