کد خبر: 342218
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

عرضه کالاها در بورس کالا، سهام شرکت ها را ارزشمندتر کرد

به گزارش قم پرس به نقل از بازار سرمایه، محمدعلی دهقان دهنوی با اشاره به افزایش تنوع عرضه محصولات در بورس کالای ایران طی ماه‌های اخیر گفت: شرکت‌های بورسی که محصولاتشان را در بورس کالای ایران عرضه می‌کنند، در واقع بستری رقابتی را برای فروش محصولات خود انتخاب کرده اند که این موضوع در رشد بازدهی شرکت‌ها و به دنبال آن بهبود شرایط سهام شرکت‌ها اثر مثبتی خواهد داشت.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به مزایای عرضه محصولات شرکت‌ها در بورس کالا اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس قانون، شرکت‌هایی که بتوانند محصولات خود را از طریق سازوکار بورس کالا عرضه کنند، کالای آن شرکت‌ها از شمول قیمت گذاری و برخی دیگر از مداخلات خارج خواهد شد.

وی افزود: در بورس کالا، فضایی رقابتی و آزاد برای شرکت‌ها فراهم می‌شود و قاعدتاً در این بستر، قیمتی مناسب‌تر برای محصولات شرکت‌ها کشف می‌شود.

دهقان دهنوی به عرضه محصولات معدنی و سیمان در بورس کالا و تأثیر آن بر سهام این شرکت‌ها در بورس اشاره و خاطرنشان کرد: به طور طبیعی به هر میزان که شرکت‌ها بتوانند محصولات خود را در شرایطی آزادتر و به دور از مداخلات قیمتی به فروش برسانند در میزان بازدهی شرکت‌های مدنظر تأثیرگذار خواهد بود و بازدهی بالاتر برای هر شرکتی، به معنای تأثیر مثبت بر روند قیمت سهام آن شرکت است.

وی تاکید کرد: هر کالایی که بتواند وارد بورس کالا شود دیگر قیمت گذاری دستوری بر روی آن معنایی ندارد.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس