شرایط برای برگزاری انتخابات سالم در کشور فراهم است

به گزارش قم پرس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در حاشیه پانزدهمین جلسه این قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا که با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به همراهی مردم و تلاش‌های مؤثر دستگاه‌های اجرایی در کنترل و مهار بیماری کرونا؛ گفت: در جلسه امروز موضوع‌های قرنطینه، انتخابات و مساله تأمین واکسن برای گروه‌های پرخطر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر کشور با اشاره به مساله مهم پیگیری قرنطینه و جرایم ناقضین این عرصه گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت و نیروی انتظامی، اقدامات مؤثری در این عرصه صورت گرفته است.

رحمانی فضلی با درخواست از مردم و مبتلایان به بیماری در رعایت موضوع مهم قرنطینه، گفت: اگر بتوانیم مبتلایان را در فضاهای قرنطینه‌ای چه در بیمارستان‌ها و چه خانه‌ها نگهداری کنیم، قطعاً بقیه مردم می‌توانند در شرایط بهتری فعالیت داشته باشند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا در بخش دیگری از صحبت‌هایش به روند وضعیت بیماری در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: بحمدالله در همه استان‌ها وضعیت بیماری کماکان رو به بهبود است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه فقط در سه استان هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان وضعیت بیماری متفاوت است، گفت: در این استان‌ها به مراقبت‌های جدی نیاز داریم.

وی در این خصوص گفت: در جلسه امروز قرارگاه، تصمیم گرفته شد؛ دستور کارهای لازم به این استان‌ها با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در ادامه به وضعیت جاده‌های بین استانی در تعطیلات چند روزه اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: طبق گزارش نیروی انتظامی در مقایسه با سال‌های گذشته و ایام تعطیلات قبلی مردم همراهی خوبی با مصوبات ستاد ملی کرونا داشته‌اند که اینجا از مردم عزیز کشورمان به خاطر رعایت داوطلبانه پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و همچنین از تلاش عوامل نیروی انتظامی تشکر می‌کنم.

موضوع تأمین واکسن برای گروه‌های پرخطر از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور بود که در این خصوص گفت: وزارت بهداشت گزارش خودش را در خصوص تزریق واکسن به افراد بالای ۶۰ سال ارائه داد و در این خصوص واردات واکسن در مقطعی با کندی‌های مواجه شده که البته وزارت بهداشت پیگیر واردات واکسن برای تزریق گروه‌های پرخطر طبق بازه زمانی مشخص است.

وی اضافه کرد: ان‌شاءالله با وارد شدن واکسن‌ها، تزریق واکسن طبق برنامه زمان بندی شده انجام می‌گیرد.

فرماندهی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اظهار این موضوع که در کنار واردات واکسن خارجی، واکسن داخلی هم مورد توجه است و مقرر شده تا بیستم این ماه، ارزیابی نهایی وزارت بهداشت برای تزریق واکسن داخلی ارائه شود.

رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: اگر به امید خدا، گزارش تاییدیه واکسن داخلی از سوی وزارت بهداشت صادر شود؛ حتماً از روزهای بعدش واکسیناسیون به صورت عمومی شروع می‌شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در مساله واکسیناسیون عمومی امیدمان به تولید داخل است؛ خاطرنشان کرد: بحمدالله ظرفیت‌سازی‌های خوبی صورت گرفته و می‌توانیم ظرف چند ماه گروه‌های پرخطر را که عموماً شامل افراد بالای ۶۰ سال است را واکسینه کنیم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: بیش از ۷۵ الی ۸۰ درصد فوتی‌ها در همین محدوده سنی بالای ۶۰ سال است و برای همین، با واکسینه کردن این قشر، شاهد کاهش شدید میزان فوتی‌ها در کشور خواهیم بود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: تا رسیدن به وضعیت مطلوب در کنترل بیماری، بایستی همه مردم عزیز از خودشان و دیگران در مواجهه با کرونا مراقبت کنند.

موضوع انتخابات و کرونا آخرین محور صحبت‌های امروز وزیر کشور بود و در این خصوص گفت: دستورالعمل ویژه‌ای برای امر انتخابات برای مردم، مجریان و ناظران تدوین و ابلاغ شده است.

رحمانی فضلی با اشاره به آمادگی کامل همه دستگاه‌ها در برگزاری انتخابات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: در ایام تبلیغات و رأی گیری با رعایت حداکثری پروتکل‌ها اجازه نخواهیم داد که انتخابات که امر مهم و جشن سیاسی است؛ زمینه‌ای برای تسری و گسترش بیماری شود.

وزیر کشور در پایان خاطرنشان کرد: به مردم عزیز کشورمان اطمینان خاطر می‌دهم که همه شرایط برای برگزاری انتخابات سالم، قانونی و کاملاً بهداشتی، فراهم است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید