کد خبر: 344587
۰
۰
نسخه چاپی

۴ تشکل برای معرفی حوزه و طلبه تراز انقلاب ایجاد شد

به گزارش قم پرس به نقل از مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، محمد ادهمی مسئول کارگروه تبلیغ و گفتمان‌سازی پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران به تشریح فعالیت‌های تشکل‌های فراگیر رضوان در حوزه‌های علمیه خواهران پرداخت و گفت: این تشکل‌ها با هدف تربیت سفیران جهت معرفی حوزه و طلبه تراز انقلاب ایجاد شده است.

وی با بیان این که گروه‌های مختلفی به شکل تشکل فراگیر طلاب در سطح مدارس حوزه‌های علمیه خواهران فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: برخی از این گروه‌ها، جهادی، بعضی مراکز نیکوکاری و برخی را نیز دانش آموختگان تشکیل می‌دهند.

ادهمی افزود: در کنار این گروه‌ها، روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در بهمن ماه ۹۹ همزمان با شروع فصل پذیرش طلاب اقدام به راه اندازی تشکل‌های فراگیر رضوان کرد که در قالب این تشکل‌ها، برخی از طلاب مستعد خواهر به عنوان سفیران رضوان در تمام نقاط کشور به معرفی حوزه تراز انقلاب و طلبه تراز انقلابی می‌پردازند.

مسئول کارگروه تبلیغ و گفتمان‌سازی پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران با بیان این که تشکل‌های فراگیر رضوان شامل ۴ تشکل «رسانه»، «فضای مجازی»، «خبر و اطلاع رسانی» و «تبلیغ و گفتمان سازی» است، ادامه داد: طلاب خواهر با توجه به توانایی و استعداد خود در یکی از این تشکل‌ها عضو شده و به عنوان سفیر رضوان مشغول به فعالیت می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه هدف حوزه‌های علمیه خواهران اولاً عموم مردم به ویژه جامعه دختران و همچنین اصلاح ذهنیت افراد نسبت به حوزه است؛ ثانیاً حوزه باید همه طلاب در حال تحصیل، دانش آموخته و فارغ التحصیل را بعد از جذب حفظ کند و ثالثاً مسئولین حوزه نیز جامعه مخاطب هستند که در بحث جذب و حفظ طلاب دغدغه مند باشند.

ادهمی «تداوم ارتباط مستقیم و صمیمانه با کنشگران فعال حوزوی»، «ارتقاء سطح توانمندی‌ها و تجهیز طلاب خواهر»، «شناخت استعدادهای طلاب خواهر»، «بهره بردن از نیروی جوان و خلاق در برنامه‌های آتی مرکز»، «جلوگیری از تشکیلات کلیشه‌ای» و «دسترسی آسان به طلاب» را از اهداف راه اندازی تشکل سفیران رضوان عنوان کرد.

وی با بیان این که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته درصدد هستیم تا جشنی را به صورت حضوری برای سفیران رضوان برتر برگزار و از تلاش‌های آنها قدردانی کنیم، گفت: سفیران رضوان توجه داشته باشند که فعالیت آنها به صورت مستمر ادامه خواهد داشت و محدود به مدت زمان خاصی نیست؛ لذا سفیران رضوان، منتظر اطلاع رسانی‌های آتی روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران درباره نحوه فعالیت‌ها باشند.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید