کد خبر: 344886
۰
۰
نسخه چاپی

دولت منتخب صنعت برق را در اولویت قرار دهد

به گزارش قم پرس آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز عبادی، سیاسی جمعه اظهار کرد: با توجه به میزان مصرف بالای آب و بحران کم آبی در فصل تابستان مهمترین راه مقابله با این مشکل اصلاح الگوی مصرف است که باید مورد توجه مردم قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه دولت منتخب باید برای افزایش تولید برق برنامه داشته باشد، گفت: براساس گزارش‌های موجود تولید ۱۶ هزار مگاوات برق در دست اقدام است که دولت جدید باید بهره‌برداری از این طرح را در اولویت قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: اکنون به دلیل کم آبی تولید ۱۰ هزار مگاوات برق آبی متوقف شده و از طرف دیگر، گرمای شدید تابستان ۲۰ درصد مصرف برق افزایش داده که برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی به خصوص در حوزه تولید و صنعت باید اصلاح الگوی مصرف جدی گرفته شود.

خطیب نماز جمعه اراک با بیان اینکه ایران اسلامی در مقابله با شیوع ویروس کرونا نیز موفق عمل کرد، گفت: با رعایت شیوه‌نامه نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مهار موج پنجم نیز موفق خواهد شد و مردم استان مرکزی وظیفه دارند با رعایت کامل مسائل بهداشتی از ورود موج پنجم کرونا استان جلوگیری کنند.

دری نجف آبادی ادامه داد: این استان به همت پزشکان و کادر درمانی متخصص و متعهد و همچنین همدلی و صمیمت آحاد مردم، تاکنون در مبارزه با بحران شیوع کرونا، خوش درخشید و با همکاری بیشتر مردم و هماهنگی برون‌دستگاهی باید در این مرحله نیز با کمترین آسیب شرایط مدیریت شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ملت ایران همانطور که در برابر توطئه‌های دشمنان از جمله اسرائیل و آمریکای جنایتکار تاکنون پیروز بوده است در برابر کرونا نیز تسلیم نمی‌شود و با کمترین تلفات از این مرحله نیز عبور می‌کند.

خطیب نماز جمعه اراک گفت: عامل موفقیت و سربلندی هر ملتی ایمان به خدا و عزم و اراده ملی است که ملت سلحشور ایران اسلامی در طول ۴۲ سال اخیر با اتکا به این عوامل موفق‌های بسیاری را کسب کرده است.

وی ادامه داد: ملت مؤمن و همیشه در صحنه ایران اسلامی باید بداند که اگر در راه اهداف خود ایمان، عزم و اراده و وحدت داشته باشند در برابر هر قدرتی پیروز و سربلند خواهند شد.

دری نجف آبادی عنوان کرد: ملتی متحد و بصیر در برابر جنگ روانی، سیاسی و اقتصادی دشمنان پیروز شده و هیچ توطئه‌ای بر آنان کارا نخواهد بود.

وی در پایان بیان کرد: امام راحل و ملت مؤمن ایران اسلامی با اتکا به تقوای الهی و وحدت کلمه طاغوت را در هم شکست و در برابر رژیم بعثی به پیروزی رسید و بعد از این هم با هدایت‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب در برابر توطئه‌های دشمنان پیروز خواهد شد.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید